Zavrieť

Porady

moj prvy cestak

zacinajuci zivnostnik
Dobry vecer, mili Poradaci. Vcera som sa vratila z Lipska z knizneho veltrhu a dnes som "maturovala" nad cestovnym prikazom.Potrebovala by som len Vas suhlas , pripadne poopravenie poloziek, ak som sa pomylila.
13.3.2008 BA-Kuty......0Skk
13.3.2008 Kuty - Usti nad Labem 150CZK(stravne)+60CZK(vreckove) to bolo len 25 percent
13.3.2008 Usti - Leipzig(24:00)
15.3.2008 Leipzig 10:00 odchod - t.j spolu Nemecko 45 EURx2=90EUR za stravne a 18x2=36EUR za vreckove, cize spolu 126EUR
15.3.2008 Usti nad Labem -Kuty tiez len 25 percent, lebo to bolo do 6 hod. cize 150CZK+60CZK vreckove
Vysledna suma je 126EUR + 420CZK. Nasla som si kurz na internete, vcerajsi CZK=1,291 a EUR 32,7, to som preratala na slov.koruny. Vysledok 4.662,-Skk za stravne a vreckove - mam to takto spravne? Neviem totiz, ci sa berie kurz NBS a hlavne kedy.
Benzin som neratala, ten si pocita kolegyna a ubytovanie bolo vybavene cez nu.
Dakujem vopred za odpovede a rady, robim totiz cestak po prvykrat
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Upresnite prechody hraníc, konkrétne časy.
0 0
SonikaV SonikaV

SonikaV je offline (nepripojený) SonikaV

zacinajuci zivnostnik
Prechod v Kutoch do Ciech 13.3.2008 o 16.00 dalsi prechod do Nemecka bol o 21.30(Usti nad L.)pri ceste spat to bol prechod z Nem.do Ciech 15.3.2008 o 12.00 a precho Cechy-Slov. bol o 17.00(Kuty)
0 0
SonikaV SonikaV

SonikaV je offline (nepripojený) SonikaV

zacinajuci zivnostnik
Nikto mi nevie odobrit alebo pomoct pozmenit ten moj cestak nestastny.....? Prosim, prosim......A este neviem, ktory den sa akym kurzom preratava na slov koruny, lebo je nakup, predaj, a NBS ma uplne ine kurzy. Som z toho zmätena......
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

V prílohe posielam cesťák.
Prac. cesta v zahraničí dňa 13.3.2008 trvala viac ako 6 hodín, tzn nárok na stravné je 50% z 600 CZK (použije sa sadzba ČR, lebo tam si sa zdržala viac ako v Nemecku).
Vreckové som dala 40%, ale môže byť aj menej - najmenej 5%.

Dňa 15.3.2008 prac.cesta trvala 17 hodín v zahraničí - nárok je 100% stravného podľa sadzby v Nemecku, lebo tam si bola dlhšie ako v ČR.

Na SKK náhradu nie je nárok, lebo cesta v SR nebola viac ako 5 hodín.

Nevedela som odchod z BA a príchod do BA- tak som dala od oka.
0 0
SonikaV SonikaV

SonikaV je offline (nepripojený) SonikaV

zacinajuci zivnostnik
Jaja99 dakujem Vam velmi pekne, ten cestacik je krasny a prehladny. Odchod z Ba sme mali o 15.00 prisli sme domov okolo 18.00. Na Slovensku som si ani ja nezaratala nic. tak a teraz uz mozem ist spokojne spat. dakujem este raz
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

a ako je to na slovensku so stravným a vreckovým na služobnej ceste na slovensku a čo sa ešte započítava do vyučtovania prac.cesty aký je tam rozdiel zo zahraničým
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

fabianko Pozri príspevok
a ako je to na slovensku so stravným a vreckovým na služobnej ceste na slovensku a čo sa ešte započítava do vyučtovania prac.cesty aký je tam rozdiel zo zahraničým
ešte niekoho poprosím
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

fabianko Pozri príspevok
a ako je to na slovensku so stravným a vreckovým na služobnej ceste na slovensku a čo sa ešte započítava do vyučtovania prac.cesty aký je tam rozdiel zo zahraničým
alebo je to 89sk na odprac.deń a nič viac
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

fabianko Pozri príspevok
alebo je to 89sk na odprac.deń a nič viac
ludia potrebujem radu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

fabianko Pozri príspevok
ludia potrebujem radu
Keby si si trošku pohľadal na porade, našiel by si kopec odkazov. V prípade tuzemskej cesty je to podľa hodín strávených na ceste:

5-12 hod.- 89 Sk
12-18 hod. - 135 Sk
nad 18 hod. - 208 SK

vreckové u ZSC sa nevypláca, to je len u zahraničných.

Ostatné náhrady sú ako pri zahraničných - ubytovanie, cestovné a vedľajšie.
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

dakujem a pri tuzemskej ceste SZCO nemusím mať zakúpené stravné lístky aby som mohol dať do výdaja ako je to vlastne
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

fabianko Pozri príspevok
dakujem a pri tuzemskej ceste SZCO nemusím mať zakúpené stravné lístky aby som mohol dať do výdaja ako je to vlastne
poprosím
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

fabianko Pozri príspevok
dakujem a pri tuzemskej ceste SZCO nemusím mať zakúpené stravné lístky aby som mohol dať do výdaja ako je to vlastne
Nemusíš...
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

cestovny príkaz a výučtovanie prac.cesty SZCO,musí mať firemný automobil,alebo môže mať aj rodinny,alebo požičany,alebo môže ísť na prac.cestu napr.autobusom l
Naposledy upravil fabianko : 29.03.08 at 07:58
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

v den pracovnej cesty máš vyplatené stravné na základe cest.príkazu, nemôžeš si nárokovať na ten den ešte aj stravný lístok
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

fabianko Pozri príspevok
cestovny príkaz a výučtovanie prac.cesty SZCO,musí mať firemný automobil,alebo môže mať aj rodinny,alebo požičany,alebo môže ísť na prac.cestu napr.autobusom l
na tuto otazku mi prosím odpovedzte
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

fabianko Pozri príspevok
cestovny príkaz a výučtovanie prac.cesty SZCO,musí mať firemný automobil,alebo môže mať aj rodinny,alebo požičany,alebo môže ísť na prac.cestu napr.autobusom l
alebo či si môže vystaviť cestovný príkaz SZCO,teda narokovať na stravné na prac.ceste,čiže mimo adresy uvedenej v živnostenskom liste/nemá prevádzku,lebo vykonáva práce na stavbách v rôznych mestach na slov. aj v CR/ked nema auto v majetku svojej firmy,ma ho napr.požičané,alebo sukromné,alebo sa tam dostane napr.autobusom
prosím o obšírnejšiu pomoc na moju otázku,aby som to pochopil
aj ak sa sem niekto dostane na tuto stranku o pomoc aj na hore položené otázky ak tomu rozumie DAKUJEM vopred za rady
Naposledy upravil fabianko : 29.03.08 at 10:39
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

fabianko Pozri príspevok
alebo či si môže vystaviť cestovný príkaz SZCO,teda narokovať na stravné na prac.ceste,čiže mimo adresy uvedenej v živnostenskom liste/nemá prevádzku,lebo vykonáva práce na stavbách v rôznych mestach na slov. aj v CR/ked nema auto v majetku svojej firmy,ma ho napr.požičané,alebo sukromné,alebo sa tam dostane napr.autobusom
prosím o obšírnejšiu pomoc na moju otázku,aby som to pochopil
aj ak sa sem niekto dostane na tuto stranku o pomoc aj na hore položené otázky ak tomu rozumie DAKUJEM vopred za rady
je tam niekto
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

fabianko Pozri príspevok
je tam niekto
Je tu viac ľudí, ktorí sú ochotní odpovedať, ale na tieto otázky tu už bolo zodpovedané veľa krát, skús vyhľadať.
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

fabianko Pozri príspevok
alebo či si môže vystaviť cestovný príkaz SZCO,teda narokovať na stravné na prac.ceste,čiže mimo adresy uvedenej v živnostenskom liste/nemá prevádzku,lebo vykonáva práce na stavbách v rôznych mestach na slov. aj v CR/ked nema auto v majetku svojej firmy,ma ho napr.požičané,alebo sukromné,alebo sa tam dostane napr.autobusom
prosím o obšírnejšiu pomoc na moju otázku,aby som to pochopil
aj ak sa sem niekto dostane na tuto stranku o pomoc aj na hore položené otázky ak tomu rozumie DAKUJEM vopred za rady
keby mi niekto pomohol bola by som rada,mám doma dvojičky 11.mesačné a na hladanie nemám vela času
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať