Zavrieť

Porady

Faktúra za telefón

Priatelia, chcem sa vás spýtať, či dávate faktúry z Orange a pod. do nákladov budúcich období. Napríklad dátum dodania služby na fa je 28.1.2008 a v texte je mesačný poplatok - paušál napríklad od 27.1.08 - 26.2.08. To fakt mám každý mesiac používať 381? Nestačí dať to na 518/321? Minulý rok som to tak robila. Dúfam, že z toho nebude prúser. Zatiaľ veľmi pekne ďakujem niekomu, kto mi poradí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Kvietok69 Pozri príspevok
    Priatelia, chcem sa vás spýtať, či dávate faktúry z Orange a pod. do nákladov budúcich období. Napríklad dátum dodania služby na fa je 28.1.2008 a v texte je mesačný poplatok - paušál napríklad od 27.1.08 - 26.2.08. To fakt mám každý mesiac používať 381? Nestačí dať to na 518/321? Minulý rok som to tak robila. Dúfam, že z toho nebude prúser. Zatiaľ veľmi pekne ďakujem niekomu, kto mi poradí.
    Ja osobne som časovo rozlišovala iba na konci roka. Ale daňovú kontrolu sme ešte nemali, tak ti neviem potvrdiť, či to je na 100% správne.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Časovo treba rozlíšiť iba koncoročnú faktúru, ak predplatené obdobie sa prenáša do ďalšieho roka. Počas mesiacov nie je potrebný.

    hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

    hydroplan
    Co si týka tých faktúr, mám faktúru od ORANGU, zároveň mám aj upomienku na tú faktúru, že bola neuhradená tak ako ju mám účtovať k tej faktúre alebo osobitne???poraďte dakujem pekne

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    hydroplan Pozri príspevok
    Co si týka tých faktúr, mám faktúru od ORANGU, zároveň mám aj upomienku na tú faktúru, že bola neuhradená tak ako ju mám účtovať k tej faktúre alebo osobitne???poraďte dakujem pekne
    Ak to budeš uhrádzať naraz, tak si to zaúčtuj ako jednu faktúru, účtovací predpis rozpíšeš na sumu za telefón a za upomienku.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    ale keď tá upomienka je len , že som zabudla uhradiť nepíšu mi tam pokutu to je až v ďalšej faktúre??ako na to

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    sro-čke (jeden majiteľ) prišla fa za telefón,internet a TV magio od T mobile vo výške 1272,-Sk,nakoľko TV mágio si firma nemôže dať do nákladov faktúru zaúčtujem nasledovne (?):

    -poplatky telefón a internet: 689,30 Sk , účet 518/321
    - DPH 19 % :131,- Sk , účet 343 /321
    -TV Magio +DPH 19% :451,70 Sk, účet 355/321-(pohľadávka voči spoločníkovi)



    -úhrada pohľadávky spoločníka : 211/355 - 451,70 Sk
    Naposledy upravil misolga : 08.04.08 at 09:57 Dôvod: oprava spôsobu zaúčtovania 355/321

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    misolga Pozri príspevok
    sro-čke (jeden majiteľ) prišla fa za telefón,internet a TV magio od T mobile vo výške 1272,-Sk,nakoľko TV mágio si firma nemôže dať do nákladov faktúru zaúčtujem nasledovne (?):

    -poplatky telefón a internet: 689,30 Sk , účet 518/321
    - DPH 19 % :131,- Sk , účet 343 /321
    -TV Magio +DPH 19% :451,70 Sk, účet 335/321-(pohľadávka voči spoločníkovi)



    -úhrada pohľadávky spoločníka : 211/335 - 451,70 Sk
    Pohľ. voči spoločníkovi: 355/321, vyrovnanie 221,211/355.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Súhlasím s Tweety, ten účet som prehliadla.

    AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

    AnnaK
    misolga Pozri príspevok
    sro-čke (jeden majiteľ) prišla fa za telefón,internet a TV magio od T mobile vo výške 1272,-Sk,nakoľko TV mágio si firma nemôže dať do nákladov faktúru zaúčtujem nasledovne (?):

    -poplatky telefón a internet: 689,30 Sk , účet 518/321
    - DPH 19 % :131,- Sk , účet 343 /321
    -TV Magio +DPH 19% :451,70 Sk, účet 355/321-(pohľadávka voči spoločníkovi)



    -úhrada pohľadávky spoločníka : 211/355 - 451,70 Sk

    Táto téma ma v súčasnosti veľmi zaujíma, lebo čoraz viac podnikateľov aj s.r.o. si menia mesačné programy na Magio. Len neviem, čo urobiť s faktúrou od T Comu. Internet je fakturovaný samostatne (tuná fakturujú iba Mail Klasik), Magio samostatne, ale uvedené je Magio Klasik + internet. Ešte k tomu si podnikateľ dal pravidelne fakturovať aj objednávanie filmu, čo už teda vôbec na podnikanie nepotrebuje. Nechápem iba technické záležitosti, ako rozdeliť fakturované sumy Magio Klasik + internet na televíziu a internet. Ak by ste mali niekto skúsenosti, prosím poraďte.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    hydroplan Pozri príspevok
    Co si týka tých faktúr, mám faktúru od ORANGU, zároveň mám aj upomienku na tú faktúru, že bola neuhradená tak ako ju mám účtovať k tej faktúre alebo osobitne???poraďte dakujem pekne
    Ahojte. Mňa by ešte zaujímalo účtovanie takejto upomienky. Presnejšie je tam napísané, že je to jednorazový poplatok sankčného charakteru. Na aký účet to zaúčtovať? Vďaka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    milagros208 Pozri príspevok
    Ahojte. Mňa by ešte zaujímalo účtovanie takejto upomienky. Presnejšie je tam napísané, že je to jednorazový poplatok sankčného charakteru. Na aký účet to zaúčtovať? Vďaka.
    AK je tá pokuta zmluvná, tak použi 544AE.

    M77 je offline (nepripojený) M77

    M77
    AnnaK Pozri príspevok
    Táto téma ma v súčasnosti veľmi zaujíma, lebo čoraz viac podnikateľov aj s.r.o. si menia mesačné programy na Magio. Len neviem, čo urobiť s faktúrou od T Comu. Internet je fakturovaný samostatne (tuná fakturujú iba Mail Klasik), Magio samostatne, ale uvedené je Magio Klasik + internet. Ešte k tomu si podnikateľ dal pravidelne fakturovať aj objednávanie filmu, čo už teda vôbec na podnikanie nepotrebuje. Nechápem iba technické záležitosti, ako rozdeliť fakturované sumy Magio Klasik + internet na televíziu a internet. Ak by ste mali niekto skúsenosti, prosím poraďte.
    Dobrý deň. Presne táto otázka ma napadla keď mi došla faktúra od T-com. Hladala som na porade, ale odpoveď som nenašla. Mohol by niekto pomôcť?

    M77 je offline (nepripojený) M77

    M77
    Žiadna odpoveď :-( Vážená pani AnnaK, prosím aspoň vy prezraďte ako ste vyriešili tento problém. Ďakujem za odpoveď.

    AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

    AnnaK
    M77 Pozri príspevok
    Žiadna odpoveď :-( Vážená pani AnnaK, prosím aspoň vy prezraďte ako ste vyriešili tento problém. Ďakujem za odpoveď.
    Dá sa povedať, že problém vyriešil sám podnikateľ a faktúry vôbec neuhrádza z podnikateľkého účtu, ani si tieto výdavky nedáva do daňovo uznateľných výdavkov. Ale ja som napriek tomu pátrala po tom, ako to vyriešiť, lebo tento podnikateľ nie je sám, čo má Magio+internet na faktúre. Konzultovala som s T-Com-om aj s konateľom jednej spoločnosti a dospela som k nasledujúcemu. V čase, keď sa v jednej spoločnosti inštalovali na viacerých miestach prípojky na internet+Magio, bolo to cenovo výhodnejšie a inak sa to ani nedalo. Skutočnosť je taká, že naozaj na mieste prípojky nie je žiadny televízor a pritom sa fakturuje Magio+internet. Ja som si vytlačila podklady za 3 roky dozadu, ako sa menili náklady na telefón a internet, a zistila som, že náklady skutočne celkovo klesli. Tak dúfam, že takéto zdôvodnenie obstojí pri prípadnej kontrole. Ale tiež by ma zaujímal názor iných, hlavne po tej odbornej stránke, lebo ja sama Magio nemám a neviem, či to viem správne posúdiť.

    M77 je offline (nepripojený) M77

    M77
    Ďakujem Vám za odpoveď. Vlastne ten podnikateľ dal zriadiť to Magio preto lebo mu to vyšlo lacnejšie ako samstatný internet. Vo firme TV ani nemáme. Potom asi môžem dať celé do nákladov. Obvolala som známich, ale každý mal iný názor. Ešte skúsim pohladať aj inde. Ešteraz ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.