Zavrieť

Porady

platiť,kedy?

ahojte všetci!
poraďáci,určite nie som prvý a ani posledný.
začal som ako živnostík-august2007,platím len vyrátaných 1064.-ZP.,kedy a do soc.poisť.?ako to bude teraz po DP s vyrátaním a platením preddavkov?hneď druhým rokom na tvrdo?,alebo som niečo započul o 50%?základy,ja viem,ale som s toho paf,tak prosím,ako pre deb..a.
dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josiph68 je offline (nepripojený) josiph68

    josiph68
    cca 160 tisíc.ale ako to súvisí s mojími otázkami?soc.poisť?druhým rokom 50%?veľmi si mi nepomohol.chcel som len ten úplný základ,pre človeka,pre ktorého to nieje samozrejmosťou.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    4.4% nemocenské
    18 % starobné
    6% invalidné
    4,75% rezervný fond

    z vymeriavacieho základu sa vypočíta súhrnná platba do SP

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    josiph68 Pozri príspevok
    ahojte všetci!
    poraďáci,určite nie som prvý a ani posledný.
    začal som ako živnostík-august2007,platím len vyrátaných 1064.-ZP.,kedy a do soc.poisť.?ako to bude teraz po DP s vyrátaním a platením preddavkov?hneď druhým rokom na tvrdo?,alebo som niečo započul o 50%?základy,ja viem,ale som s toho paf,tak prosím,ako pre deb..a.
    dík

    Na základe daňového prizania za rok 2007 sa posiela do sociálnej poisťovne výpis z daňového priznania. Na základe toho sa určí vymeriavací základ a z toho sa vypočíta odvod. Táto suma platí od júla 2008 do júna 2009.


    Pozri si Zákon o sociálnom poistení:
    http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...08-a.html#hore
    Hlavne paragrafy 21, 128 až 139
    Naposledy upravil Dana K. : 17.03.08 at 10:46 Dôvod: doplnenie

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    josiph68 Pozri príspevok
    cca 160 tisíc.ale ako to súvisí s mojími otázkami?soc.poisť?druhým rokom 50%?veľmi si mi nepomohol.chcel som len ten úplný základ,pre človeka,pre ktorého to nieje samozrejmosťou.
    No tvoje príjmy (hrube=obrat) súvisia zo sociálkou tak, že ak ten príjem je vyšší ako 12x minimálnej mzdy za rok 2007 (97.200,-), tak od 01.07.2008 budeš povinný platiť odvody do SP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.