Zavrieť

Porady

dohad do výnosov

Ahojte, poraďte prosím, kto robíte dohad do výnosov. Ešte nemám uzatvorený rok 2007, robím dohad do výnosov na účet 378/602. Neviem, koľko tam mám dať, keď mám už v roku 2008 účtované faktúry 311/378 za cca 10 000,-, ale taktiež mám dobropisy za cca 20 000,- (378/311). To znamená že teraz mám na účte 378 na str. MD 10 000,- a to som nerobila ešte ten dohad. Ako to urobiť ešte v roku 2007? Koľko mám dať dohad do V? Mám dať len tých 10 000,- koľko boli faktúry? Poraďte...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Neviem ohľadom čoho si tak účtovala Martinka2, ale takáto predkontácia 311/378 je čo ? Zaúčtovala si vlastne pohľadávku na 311 a zároveň úhradu inej pohľadávky na účte 378. Napíš bližšie, o čom si takto účtovala, pretože nie je to správne. Keď účtuješ o pohľadávke, druhý účet by mal byť výnos, aspoň pri poskytnutí služieb, keď tam uvádzaš účet 602.
    Ak by to malo byť časové rozlíšenie výnosov, tak malo byť účtované 311/384 a časť pripadajúca na príslušný rok 384/602 / účtuje sa takto napr. nájomné prijaté vopred/.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.