Zavrieť

Porady

Prijatá záloha

Môže mi prosím niekto pomôcť, ako mám správne na konci roka zaúčtovať prijatú zálohu? Koncom roka 2007 s.r.o. vystavila zálohovú FA svojmu odberateľovi, ale celkovú FA vystavila až v roku 2008. Ako mám správne zaúčtovať prijatú zálohu?
324/xxx

Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    beata.b Pozri príspevok
    Môže mi prosím niekto pomôcť, ako mám správne na konci roka zaúčtovať prijatú zálohu? Koncom roka 2007 s.r.o. vystavila zálohovú FA svojmu odberateľovi, ale celkovú FA vystavila až v roku 2008. Ako mám správne zaúčtovať prijatú zálohu?
    324/xxx

    Ďakujem za pomoc.
    /211 alebo 221, podľa toho, akou formou bola záloha prijatá

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Prijatú zálohu zaúčtuješ 211,221/324-s DPH
    Vystavíš si doklad pre účely DPH k prijatej platbe do 15 dní,ak nenastalo riadne plnenie do tohto času, 324xxsDPH/324xx bez DPH
    /343xx DPH na výstupe.
    XX znamená analytiku.

    beata.b je offline (nepripojený) beata.b

    beata.b
    Asi som zle položila otázku. Ako správne zaúčtovať túto prijatú zálohu na konci roka?

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    beata.b Pozri príspevok
    Asi som zle položila otázku. Ako správne zaúčtovať túto prijatú zálohu na konci roka?
    Tak ako ti napísala Hanka

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    beata.b Pozri príspevok
    Môže mi prosím niekto pomôcť, ako mám správne na konci roka zaúčtovať prijatú zálohu? Koncom roka 2007 s.r.o. vystavila zálohovú FA svojmu odberateľovi, ale celkovú FA vystavila až v roku 2008. Ako mám správne zaúčtovať prijatú zálohu? 324/xxx

    Ďakujem za pomoc.
    Ak bola skutočne prijatá záloha (teda nie len vystavená zálohová fa), tak bola prijatá na účet v banke, alebo do pokladne, a podľa toho sa určí účet na strane MD 221 alebo 211; strana DAL bude účet 324.
    Zálohovú faktúru neúčtujeme.

    Doplňujem ešte: v r. 2008 po zaúčtovaní ostrej fa zaúčtuješ jej "úhradu" : 324/311 tak aby sa vypárovala v saldokonte.
    Naposledy upravil liba2 : 18.03.08 at 03:49

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.