Zavrieť

Porady

Daňový úrad

Dobrý deň,

chcel by som sa opýťať skúsenejších na radu. Pred 3 mesiacmi som si otvoril internetový obchod a samozrejme založil živnosť. Obchodu sa začalo celkom pomaly dariť a chcel by som ho troška rožšíriť a uvažujem otvoriť popri tom aj kamenný obchod. Predsa len veľa ľudi ešte nedôveruje internetovým obchodom a istou mierou ich "nejaké" sídlo aspoň v malej miere uistí. Prenajímateľ priestoroch trvá na tom aby som bol platcom DPH, čo niesom.
Moja otázka je, ako to je s dobrovoľným platcom DPH a či je rozhodnutie iba na daňovom úrade schválenie alebo neschválenie. Aké máte skusenosti Vy???
Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepolko je offline (nepripojený) pepolko

    mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac pepolko
    Čudujem sa, že ťa prenajímateľ núti do DPH.
    Rozhodnutie je na DÚ, spravidla vyhovie, musíš potom v žiadosti uviesť predpokladaný obrat.
    nám vyhoveli.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    pepolko Pozri príspevok
    Čudujem sa, že ťa prenajímateľ núti do DPH.
    Rozhodnutie je na DÚ, spravidla vyhovie, musíš potom v žiadosti uviesť predpokladaný obrat.
    nám vyhoveli.
    ja sa nečudujem, podľa mna to suvisi s počítaním koeficienta pri DPH.

    Ak by si nebol platca, musí ti najom faktúrovať bez dph a následne počítať koeficient.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Veľa obchodných partnerov dáva podmienky a núti ich k tomu, aby sa stali platcami DPH, pretože pozerajú na seba a pre nich je to výhodné. Zatiaľ čo mám skúsenosti (dvaja), tak urobili a sú v nevýhode. Preto pokiaľ nemusíš byť platcom DPH, tak sa neregistruj. Budeš mať viac papierovej roboty, atď.
    DU ti to určite odobrí, pretože budeš skoro stále ty odvádzať DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.