Zavrieť

Porady

Rozdiel na ucte 311 (uctovnictvo vs. vyfakturovane sluzby)

Ahojte,

potreboval by som poradit, ako odstranit inventarizacny rozdiel na ucte 311. Potreboval by som zvysit stav na ucte. Chybou nespravneho zauctovania v minulom roku (uhradena faktura vo vyssej sume ako bola zauctovana ako pohladavka). Na bankovom ucte som mal rozdiel kvoli niekolkym ciastkovym chybam. Ten som odstranil predkontaciou 568/221.

Poradte mi prosim ako zauctovat navysenie uctu 311? Mozem to urobit 311/648? Ide o 600 Sk.

Dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    mihajl Pozri príspevok
    Ahojte,

    potreboval by som poradit, ako odstranit inventarizacny rozdiel na ucte 311. Potreboval by som zvysit stav na ucte. Chybou nespravneho zauctovania v minulom roku (uhradena faktura vo vyssej sume ako bola zauctovana ako pohladavka). Na bankovom ucte som mal rozdiel kvoli niekolkym ciastkovym chybam. Ten som odstranil predkontaciou 568/221.

    Poradte mi prosim ako zauctovat navysenie uctu 311? Mozem to urobit 311/648? Ide o 600 Sk.

    Dakujem vopred.
    Ak ste inkasovali pohľadávku vo vyššej sume ako je naúčtovaná, rozdiel je preplatok, ktorý ste zistili pri inventarizácii.
    Máte dve možnosti:
    a) preplatok vrátite odberateľovi (spravodlivejšie)
    b) preplatok zúčtujete do výnosov 311/648 (jednoduchšie)

    mihajl je offline (nepripojený) mihajl

    mihajl
    ... ide o uctovanie v minulom roku (2006). Pohladavka bola zauctovana vo vyske napr. 20000 Sk a aj uhradena na BU v tejto vyske. Lenze chybu som urobil, ked som uctoval uhradu na BU, lebo som nezauctoval 221/311 vo vyske 20000 Sk ale 20600 Sk. Tym som znizil pohladavku voci odberatelovi o 600 Sk, ktore v skutocnosti nezaplatil. Prisiel som na to az tento rok. :-( Na BU som mal aj ine nezrovnalosti a rozdiel medzi vypisom BU a BU v uctovnictve som odstranil 568/221. Otazka je ako mam odstranit rozdiel na ucte odberatelov, aby sedel so saldokontom. Dakujem

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    mihajl Pozri príspevok
    ... ide o uctovanie v minulom roku (2006). Pohladavka bola zauctovana vo vyske napr. 20000 Sk a aj uhradena na BU v tejto vyske. Lenze chybu som urobil, ked som uctoval uhradu na BU, lebo som nezauctoval 221/311 vo vyske 20000 Sk ale 20600 Sk. Tym som znizil pohladavku voci odberatelovi o 600 Sk, ktore v skutocnosti nezaplatil. Prisiel som na to az tento rok. :-( Na BU som mal aj ine nezrovnalosti a rozdiel medzi vypisom BU a BU v uctovnictve som odstranil 568/221. Otazka je ako mam odstranit rozdiel na ucte odberatelov, aby sedel so saldokontom. Dakujem
    311/648

    mihajl je offline (nepripojený) mihajl

    mihajl
    ... budem tuto opravu este raz zdanovat? rozdiel som uz raz zdanil prostrednictvom vynosu na 602. Dakujem za odpoved

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Pôvodné účtovanie bolo 311/602 20.000,-Sk, a rozdiel vznikol len na 221/311? Tak preto teraz 311/648 : 600,-Sk.
    Naposledy upravil Dav : 17.03.08 at 16:05

    mihajl je offline (nepripojený) mihajl

    mihajl
    ... uctovanie bolo:
    FV 20000 Sk 311/602
    realna uhrada FV 20000 Sk
    zauctovana uhrada FV 20600 Sk 221/311
    rozdiel medzi uctovnictvom a realitou 600 Sk 311/648
    uctovnym zapisom 311/648 odstranim rozdiel ale musim tych 600 Sk zdanit? dakujem

    Rozdiel na ucte 311 (uctovnictvo vs. vyfakturovane sluzby)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.