Zavrieť

Porady

Poplatok za upomienku

Prosim vas pekne: v bankovom vypise mam polozku zvanu "poplatok za upomienku." To ju mam dat na 568? Ako su popl. za balik sluzieb? Je platba za upomienku danovo uznatelny naklad? Nejako sa mi to nezda. Na aky ucet to mam dat? Zatial vdaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kvietok69 Pozri príspevok
    Prosim vas pekne: v bankovom vypise mam polozku zvanu "poplatok za upomienku." To ju mam dat na 568? Ako su popl. za balik sluzieb? Je platba za upomienku danovo uznatelny naklad? Nejako sa mi to nezda. Na aky ucet to mam dat? Zatial vdaka za radu.
    Ak je to zmluvné, tak daňovo uznateľné. Účtujem na 544.

    Kvietok69 je offline (nepripojený) Kvietok69

    normálna baba Kvietok69
    Prepáč, Smith, asi máš na mysli zmluvné pokuty a penále. A keď nejde o zmluvné? Tak na aký účet by som to mala dať? Zatiaľ srdečná vďaka.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kvietok69 Pozri príspevok
    Čo je to zmluvné?
    S bankou zrejme máš zmluvu o vedení bežného účtu, a v tej zmluve mali by byť uvedené aj prípady týchto upomienok.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kvietok69 Pozri príspevok
    Prepáč, Smith, asi máš na mysli zmluvné pokuty a penále. A keď nejde o zmluvné? Tak na aký účet by som to mala dať? Zatiaľ srdečná vďaka.
    Ak to nemáš v zmluve tak 545 nedaňové náklady. Ale malo by to byť v zmluve.

    Kvietok69 je offline (nepripojený) Kvietok69

    normálna baba Kvietok69
    Tak teda, som z toho este sprostejsia ako predtym. Ide totiz o upomienku od dotycnej banky za nepovolene precerpanie z uctu. V zmluve s bankou som nic take, co by ma opravnovalo dat to na ucet 544, nenasla. Ja by som to predsa len dala na tu 545/221. Pre istotu. ????

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Kvietok69 Pozri príspevok
    Tak teda, som z toho este sprostejsia ako predtym. Ide totiz o upomienku od dotycnej banky za nepovolene precerpanie z uctu.
    Neviem, v akej banke máš účet, ale vo všeobecnosti ide o poplatky zverejnené vo všeobecných zmluvných podmienkach alebo v oficiálnom cenníku banky.
    VÚB má napr. poplatok za zaslanie každej upomienky v súvislosti s prečerpaním debetu v položke 2.1.14 cenníka služieb pre podnikateľov. Nie je to tu uvedené ako zmluvná pokuta, ale ako poplatok za bankovú službu. Ja by som to účtoval na 568.
    Samotný sankčný úrok za nepovolené čerpanie, ktorý vám asi vyúčtujú, sa účtuje na účet 562 a je daňovo uznaným výdavkom v plnej výške.
    Naposledy upravil andrej_rv : 17.03.08 at 20:18

    Kvietok69 je offline (nepripojený) Kvietok69

    normálna baba Kvietok69
    V Tatra banke. A nazov tej polozky je: POPLATOK ZA UPOMIENKU 150 Sk. Pozerala som to v sadzobniku. Je to tam. Takze 562?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Kvietok69 Pozri príspevok
    V Tatra banke. A nazov tej polozky je: POPLATOK ZA UPOMIENKU 150 Sk. Pozerala som to v sadzobniku. Je to tam. Takze 562?
    Medzitým som príspevok upravil (nevšimol som si, že text je za upomienku, nie za prečerpanie). Takže samotná upomienka podľa mňa 568, a prípadný sankčný úrok na 562.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.