Zavrieť

Porady

Vyplatenie z majetku po dedičskom konaní

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť.Mám tu príklad zo života.Brat a sestra sú dediči.Bývali v spoločnej domácnosti-v zdedenom rod.dome.Na dedičskom konaní sa dohodli.Bratovi zostane majetok,avšak sestru vyplatí.A to dňom,kt. je určený v notárskej zápisnici-teda pri dedičskom konaní.Ako postupovať ďalej.Pri obdržaní hotovosti,ktorá sa vyplatí pred notárom sa notárovi z danej sumy platí nejaký poplatok?Podľa čoho sa vypočíta?Keďže je to príjem,tak predpokladám,že z danej sumy sa platí daň z príjmu.Kedy sa platí táto daň?Keď sa zaplatí poplatok notárovi a táto daň je to všetko?Alebo treba urobiť ešte niečo?Prosím poraďte ďakujem vopred za všetky rady
A ešte jedna vec.Majú určený dátum kedy sestra musí opustiť rod.dom.Je to zapísané aj u notára.Avšak brat chce aby toto vysťahovanie prebehlo za 2dni.Má nato právo,i keď to nieje nikde zapísané,že za 2dni???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    Pokial je v rozhodnuti uvedene dokedy ma opustit dom, tak sa brat nema ako domahat skorsieho vypratania.

    Notarovi patri odmena za prejednanie dedistva, byva uvedena v osvedceni o dedicstve.

    xman je offline (nepripojený) xman

    xman
    tajnostkárka Pozri príspevok
    Dobrý deň,potrebovala by som poradiť.Mám tu príklad zo života.Brat a sestra sú dediči.Bývali v spoločnej domácnosti-v zdedenom rod.dome.Na dedičskom konaní sa dohodli.Bratovi zostane majetok,avšak sestru vyplatí.A to dňom,kt. je určený v notárskej zápisnici-teda pri dedičskom konaní.Ako postupovať ďalej.Pri obdržaní hotovosti,ktorá sa vyplatí pred notárom sa notárovi z danej sumy platí nejaký poplatok?Podľa čoho sa vypočíta?Keďže je to príjem,tak predpokladám,že z danej sumy sa platí daň z príjmu.Kedy sa platí táto daň?Keď sa zaplatí poplatok notárovi a táto daň je to všetko?Alebo treba urobiť ešte niečo?Prosím poraďte ďakujem vopred za všetky rady
    A ešte jedna vec.Majú určený dátum kedy sestra musí opustiť rod.dom.Je to zapísané aj u notára.Avšak brat chce aby toto vysťahovanie prebehlo za 2dni.Má nato právo,i keď to nieje nikde zapísané,že za 2dni???

    Podľa mňa sa tá daň platí až v nasledujúci rok,tak ako daň z dedenia-teda nadobudnutia majetku.

    Vyplatenie z majetku po dedičskom konaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.