Zavrieť

Porady

účet 431

čo mám urobiť, ak účet 431 má v roku 2007 počiatočný stav? pokiaľ viem, tak by to tak nemalo byť, ale na konci roka 2006 sa to malo preúčtovať buď na 428 alebo 429? čo s tým teraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    suzinka Pozri príspevok
    čo mám urobiť, ak účet 431 má v roku 2007 počiatočný stav? pokiaľ viem, tak by to tak nemalo byť, ale na konci roka 2006 sa to malo preúčtovať buď na 428 alebo 429? čo s tým teraz?
    431 na začiatku roka má PS, nesmie mať konečný stav k 31.12., ten je potrebné v priebehu roku rozdeliť, alebo preúčtovať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    suzinka Pozri príspevok
    čiže na začiatku roka 2007 ho môžem preúčtovať na 428?
    Nerozdelený zisk z roku 2006 v priebehu roku 2007 preúčtujeme k 31.12.07 na 428,alebo 429. Čiže nie na začiatku roku 2007, ale na konci obdobia.

    suzinka je offline (nepripojený) suzinka

    suzinka
    prosím o kontrolu, počiatočný stav v roku 2007 na 431 mám 30.788,50 Sk. Na konci roka k 31.12.2007 to preúčtujem cez interný doklad 428/431?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    suzinka Pozri príspevok
    prosím o kontrolu, počiatočný stav v roku 2007 na 431 mám 30.788,50 Sk. Na konci roka k 31.12.2007 to preúčtujem cez interný doklad 428/431?
    Prevod na účet nerozdeleného zisku je 431/428.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    suzinka Pozri príspevok
    prosím o kontrolu, počiatočný stav v roku 2007 na 431 mám 30.788,50 Sk. Na konci roka k 31.12.2007 to preúčtujem cez interný doklad 428/431?
    Ak je suma správna /HV r. 2006 po zdanení/ preúčtuješ ho na základe rozhodnutia VZ. To určí, ako sa bude s disponibilným ziskom nakladať. Predpokladám, že by tam minimálne mal byť účtovaný prídel do rezervného fondu podľa spoločenskej zmluvy.

    suzinka je offline (nepripojený) suzinka

    suzinka
    ale môžem to tak urobiť teda? s tým, že niečo prihodím na 421? bude to v poriadku? lebo súvaha mi nesedí o tú sumu a máme takú neochotnú ekonomku, že mi s tým nepomože. a ja to robím prvýkrát teraz.

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    suzinka Pozri príspevok
    ale môžem to tak urobiť teda? s tým, že niečo prihodím na 421? bude to v poriadku? lebo súvaha mi nesedí o tú sumu a máme takú neochotnú ekonomku, že mi s tým nepomože. a ja to robím prvýkrát teraz.
    myslím si, že na 421 by si nemala len-tak niečo "prihodiť". neviem, ako by si to zdôvodnila pri kontrole. ty potrebuješ zápisnicu z valného zhromaždenia, kde prerokovali hospodársky výsledok z roku 2006 a dohodli sa na jeho rozdelení. len na základe tohto a ničoho iného môžeš preúčtovať výsledok hospodárenia. mimochodom, ak ti ekonómka nie je nápomocná, nemôžeš o kópiu zápisnice z prejednávania poprosiť konateľa alebo štatutára? nepotrebuješ ju celú, stačí ti len časť o rozdelení - ak by ti ju nechceli požičať.

    suzinka je offline (nepripojený) suzinka

    suzinka
    Nemyslela som to doslova, že prihodiť, ale tak, že tam naúčtujem 5% zo zisku. Konateľka to necháva všetko na mňa a tu sa VZ ani nekoná (iba papierovo), ale ja si s tým neviem poradiť, lebo akurát o tú sumu (čo mám ako počiatočný stav na 431) mi nesedí súvaha. Čo mám s tým teda urobiť?

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    ok - 5% ako minimálny prídel na 421. zostatok z 431 k 31.12 treba preúčtovať. ide len o to, aby si mala nejaký poklad pre účtovanie, aby si mala v rukách niečo, na čo sa môžeš v prípade nejasností odvolať.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    suzinka Pozri príspevok
    Nemyslela som to doslova, že prihodiť, ale tak, že tam naúčtujem 5% zo zisku. Konateľka to necháva všetko na mňa a tu sa VZ ani nekoná (iba papierovo), ale ja si s tým neviem poradiť, lebo akurát o tú sumu (čo mám ako počiatočný stav na 431) mi nesedí súvaha. Čo mám s tým teda urobiť?
    Urob presne tak, ako Ti napísal Evina v príspevku č. 7.
    Urobte zápis z VZ o rozdelení HV. Prídel do RF by nebol iba vtedy, ak by už dosiahol v r.2006 výšku stanovenú v spoločenskej zmluve.
    Zapíšete, zaúčtuješ, potom Ti to bude sedieť.
    Ahojte,prosím Vás o pomoc:
    Spoločnosť / s.r.o./ nemá schválenú účtovnú závierku,nakoľko VZ nebolo uznášania schopné.Čo robiť s zostatkom/je to zisk/?Môžu sa kumulovať v takomto prípade HV za roky /2009-2010/???Ďakujem

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Jónás Marica Pozri príspevok
    Ahojte,prosím Vás o pomoc:
    Spoločnosť / s.r.o./ nemá schválenú účtovnú závierku,nakoľko VZ nebolo uznášania schopné.Čo robiť s zostatkom/je to zisk/?Môžu sa kumulovať v takomto prípade HV za roky /2009-2010/???Ďakujem
    V takomto prípade sa zisk preúčtuje na účet nerozdeleného zisku minulých rokov účtovným zápisom 431/428.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.