Zavrieť

Porady

proforma v JU

chcela by som poprosit o radu. Sme stolárska firma, v roku 2007 sme vystavili proformu do Nemecka na 30000Eur. zaloha bola uhradena 18.12.20007. Dodanie zakazky bolo vo februari 2008, Moja otázka 1:je:
Kedy mam vystavit fa ? do 15 dni od prijatia zalohy. Sme platcami DPH avšak je to oslobodené pretoze prijemca je tiez registrovaný platca DPH.
2. Je to pre mňa zdaniteľny prijem roku 2007?,ak je zakazka realizovaná v 2008?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    luzbetka Pozri príspevok
    chcela by som poprosit o radu. Sme stolárska firma, v roku 2007 sme vystavili proformu do Nemecka na 30000Eur. zaloha bola uhradena 18.12.20007. Dodanie zakazky bolo vo februari 2008, Moja otázka 1:je:
    Kedy mam vystavit fa ? do 15 dni od prijatia zalohy. Sme platcami DPH avšak je to oslobodené pretoze prijemca je tiez registrovaný platca DPH.
    2. Je to pre mňa zdaniteľny prijem roku 2007?,ak je zakazka realizovaná v 2008?
    V roku 2007 v JÚ prijaté a poskytnuté zálohy sa zahrňovali do zdaniteľných príjmov až po realizovaní dodania. Teda prijatá záloha bude zdaniteľným príjmom po uskutočnení dodania.

    Akvšak k 1.1.2008 v tomto je zmena. V r. 2008 prijaté a poskytnuté zálohy budú príjmom a výdavkom v období ich uhradenia.

    luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

    luzbetka
    takže to pôjde do roku 2007. Ak som zle pochopila opravte ma, Nerada by som urobila chybu lebo je to dosť veľa peňazí.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    luzbetka Pozri príspevok
    chcela by som poprosit o radu. Sme stolárska firma, v roku 2007 sme vystavili proformu do Nemecka na 30000Eur. zaloha bola uhradena 18.12.20007. Dodanie zakazky bolo vo februari 2008, Moja otázka 1:je:
    Kedy mam vystavit fa ? do 15 dni od prijatia zalohy. Sme platcami DPH avšak je to oslobodené pretoze prijemca je tiez registrovaný platca DPH.
    2. Je to pre mňa zdaniteľny prijem roku 2007?,ak je zakazka realizovaná v 2008?
    K 1. otázke - k posúdeniu sú potrebné podrobnejšie informácie (napr. či šlo o preddavok v plnej výške a pod.) Vyčerpávajúci príspevok Ing.Acsovej k tejto problematike je tu http://www.porada.sk/224355-post1.html, určite si vyberieš riešenie vhodné pre Tvoj prípad.
    K 2. otázke - preddavok bol prijatý v zdaňovacom období 2007 a pre jeho daňový režim platí znenie ZoDP účinné do 31.12.2007 vrátane § 17 ods. 12 písm. b). Vyplýva to aj zo znenia prechodného ustanovenia § 52d ods. 2 novelizovaného ZoDP, v zmysle ktorého sa pre vyčíslenie základu dane v roku 2007 použije znenie zákona platného do 31.12.2007. Preddavok prijatý v roku 2007 sa do daňových príjmov zahrnie až v roku splnenia dodávky, teda v r. 2008.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.