Zavrieť

Porady

Kúpa automobilu do 30 000,-

Som trošku v pomykove, naša spoločnosť (s.r.o.) zakúpila v tomto roku 2008 automobil od FO v celkovej hodnote 20 000,-. Chcem sa spýtať, či je v poriadku, pokiaľ ho zaúčtujem okamžite do spotreby a zaradím ho do krátkodobého hmotného majetku? prosím poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    susaan88 Pozri príspevok
    Som trošku v pomykove, naša spoločnosť (s.r.o.) zakúpila v tomto roku 2008 automobil od FO v celkovej hodnote 20 000,-. Chcem sa spýtať, či je v poriadku, pokiaľ ho zaúčtujem okamžite do spotreby a zaradím ho do krátkodobého hmotného majetku? prosím poraďte
    Zaúčtuješ to podľa toho, ako je rozhodnuté v účtovnej jednotke pri nákupe daného majetku. Ak UJ rozhodne že doba životnosti je kratšia ako 1 rok, učtujete o ňom ako o zásobach. (do spotreby) a zaradíš do kratk.majetku.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    OA je samostatná hnuteľná vec, ktorá ma samostatné tech-ekon. určenie a DP viac ako jeden rok. Ak je cena do 30 tis. ide o náklad, ak je vyššia ide o DHM (na rozdiel od budov a hmotných stavieb, kt. odpisujem vždy bez ohľadu na ich OC)

    Ak obstaráme automobil za cenu do 30 tis. Sk a tento automobil je nepojazdný, potrebuje opravu aby bol uvedený do prevádzkyschopného stavu. V tomto prípade je cena opravy súčasťou nákladov na obstaranie 042 a tým aj VC auta, čím sa s auta stáva HM odpisovaný par. 22 ZDP.
    Tieto náklady na opravy sú vynaložené do čau uvedenia auta do užívania.

    Kúpa automobilu do 30 000,-

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.