Zavrieť

Porady

srdce

moze mi kava sposobovat busenie, alebo skor spreskakovanie rytmu srdca? kavu pijem asi 6 rok.ale doteraz som nic podobne nepozorovala na sebe...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    majkut Pozri príspevok
    moze mi kava sposobovat busenie, alebo skor spreskakovanie rytmu srdca? kavu pijem asi 6 rok.ale doteraz som nic podobne nepozorovala na sebe...
    ...tieto pocity by som určite nepripisovala káve..., porozmýšľaj, či nie si v nejakom strese, časovom vypätí. Ak sa to búšenie opakuje bez zjavnej príčiny, neváhaj a navštív lekára.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Bastian Pozri príspevok
    Ja keď si urobím poriadne silnú kávu (smrťáka), tak mi ide srdce vyskočiť
    Ej Bastian, cítim tu mrník...Môjmu mužovi srdce vyskakuje, keď pije kávičku v lete v meste a cupitajú tam dievčetá v krátkych sukničkách, tak sa prosím nevyhovárajte na kávu.... Príčina nie je v káve, ale v okolnostiach za akých tú kávu pijeme.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    preskovanie rytmu pravdepodobne nesuvisi s kavou, mozno ide o wpw syndrom.

    Samozrejme, to je vec, ktoru by bolo vhodne konzultovat s lekarom, urobi ekg, sono, pod zatazou a podobne.

    akrestanova je offline (nepripojený) akrestanova

    akrestanova
    to poznám. Pre toto ja kávu nemôžem piť vôbec. Okrem búšenia ma ešte oblieva studený pot a trasú sa mi ruky. A je to ZARUČENE z kávy.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ale podla mna je rozdiel, ci ide o busenie alebo preskakovanie rytmu. Busenie je skoro urcite z kavy, najma ked sa to stane po jej vypiti, ale preskakovanie je nepravidelne busenie, a to svedci skor o inom type problemu, znizena fukcnost niektorej komory/predsiene srdiecka, ktora kvazi vynechava.

    pisem to tak laicky

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    majkut Pozri príspevok
    moze mi kava sposobovat busenie, alebo skor spreskakovanie rytmu srdca? kavu pijem asi 6 rok.ale doteraz som nic podobne nepozorovala na sebe...
    Káva Ti to nemohla spôsobiť, snáď podporiť, ja Ti odporúčam navštíviť odborného lekára /internistu/ a ten naisto nájde príčinu tohoto bušenia.

    majkut je offline (nepripojený) majkut

    ucitelka majkut
    hallo hallo )
    Vsem Vam dakujem :O) mam dobru spravu,ako som prestala pit kavu prestaj aj moj problem, ale pre istotu sa dam vysetrit....Mam taske obdobie teraz, ale uz len trosku a sve bude ok a dufam ze aj srdiecko sa upokoji )))

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Ak si niekto myslí, že srdce neposlúcha iba zo stresu, je na omyle. Mňa sklamalo 2 x a to sa mi znížil adrenalín. S kávou to netreba preháňať, ale najhoršie sú cigaretky a zlá životospráva.
    Teda zhrniem: nestresovať sa, netešiť sa , treba nájsť niečo v strede, ako sa hovorí:Zlatá stredná cesta.A ešte chcem pripomenúť, že treba navštíviť odborníka už pri nepríjemných pocitoch.
    To, čo som napísala sú moje vlastné skúsenosti a nikomu neprajem, aby to tiež vyskúšal na vlastnej koži.

    Prajem všetkým veľa zdravíčka .

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ja mám tiež problémy so srdcom, ale kávu mi nikto k vôli tomu nezakazoval. Káva má skôr vplyv na tlak - teda niekomu zvýši. Ja pijem dve kávy cez deň. Na srdce pôsobí podľa mojich skúseností stres, zlá životospráva, cigarety - už nefajčím 9 rokov. Pri búšení srdca si dám šumivý magnézium, zatiaľ vždy pomohol. Okrem toho beriem lieky ktoré mi predpísal internista. Netreba sa so zdravím zahrávať, doporučujem navštíviť internistu a dať sa vyšetriť. Srdce a hlava sú našim pánom, tak sa k nim aj správajme.

    ketums je offline (nepripojený) ketums

    ketums
    Ako by som počula o sebe... môže. Aj tachykardia - čo je zrýchlené búšenie srdca (nad80úderov za minútu). Mám nadváhu a možno aj moja nedostatočná činnosť obličiek spôsobila zväčšenie ľavej srdcovej komory, ktorá potom spôsobuje takéto problémy...
    Prešla som na nesku a pijem ju slabú len raz za deň. Je to lepšie. Dokonca som čítala, že takéto problémy môže spôsobovať aj glutamán sodný (ten je v sáčkových jedlách, vo vegete a pod.)
    Napriek tomu čo mi zistili zo srdcom s tým však nič nerobia.... pomáhajú na to lieky - vasokardin, ale pozor, je návykový a na predpis...
    návykový - ked ho berieš nemala by si ho vysadiť zo dňa na deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.