Zavrieť

Porady

Príprava výroby a formy v cene materiálu?

Prosím Vás vie mi niekto poradiť v otázke, ako postupovať, keď mi dodávateľ materiálu na faktúre okrem samotného materiálu vyfaktúruje aj položku ako príprava výroby, alebo výrobu formy, ktorú musel vytvoriť aby mohol pre nás vyrábať materiál, ktorý nám dodáva? Forma sa k nám nikdy nedostane.
Účtovať to do ceny obstarania materiálu? Čo ak neviem určiť aké množstvo materiálu bude dodané z tejto formy? V akom opatrení, alebo pokyne by sa dala nájsť takáto informácia...usmernenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.marcela je offline (nepripojený) m.marcela

    m.marcela
    pokiaľ má forma viac ako 30 tis., účtovala by som to ako nákup hmot.majetku zvlášť na analytike - evidovaný u výrobcu. To akú má životnosť a kapacitu výroby jednotlivých kusov, musí dať ten kto formu používa, v tvojom prípade dodávateľ. No a podľa toho potom alikvótne odpisovať formu podľa počtu vyrobeného materiálu (výrobkov).

    Romidar je offline (nepripojený) Romidar

    Romidar
    tak to riešime, ak nám fakturuje formu. A čo s položkou "náklady na prípravu výroby"? To je nejaké nastavovanie strojov a iné práce, ktoré musia oni realizovať pred tým, než pre nás začnú vyrábať.

    m.marcela je offline (nepripojený) m.marcela

    m.marcela
    Ak sú to práce, ktoré spadajú do §35 odst. 1 Postupy účtovania, potom sú súčasťou obstarávacej ceny

    Príprava výroby a formy v cene materiálu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.