Zavrieť

Porady

Príjmy a paušál

Ahojte,


ja by som sa chcela spýtať, ako je to s príjmami pri uplatňovaní paušálu. Do príjmov sa započítavajú úhrady od odberateľov + príjmy z úroku na účte, alebo iba úhrady od odberateľov? Alebo to závisí od výšky úroku? Do 100,- Sk nie je treba a nad 100,- Sk je to potrebné.

Ide o to, že niektoré banky zrazia aj úrok, niektoré nie. to znamená, že pri úrokoch sú 2 možnosti:
1) kreditný úrok, daň z úrokov
2) iba kreditný úrok

Ako sa to správne zaúčtuje a priznáva sa to v DP? Ak áno, ktorá možnosť a v akej výške.

2. otázka: akú evidenciu (zostavu) je potrebné si nechať (zostaviť) ako dôkaz na podloženie mojich príjmov a odvodov? Mohol by poskytnúť niekto vzor?

Veľmi pekne ďakujem
Naposledy upravil lila7 : 20.03.08 at 05:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lila7 je offline (nepripojený) lila7

    lila7
    prosím vás, ak s tým máte niekto skúsenosti, čo určite máte, mohli by ste na moje otázky reagovať? Je to pre mňa dôležité a momentálne i veľmi súrne (nielen 1. otázka ale i druhá).

    veľmi pekne ďakujem

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Skús dať do vyhľadávania, /okienko uplne hore/ slovo paušál, paušálne výdavky. je toho veľa napísaného. Skús Hľadať. Niekde som našla aj dobrú tabuľku na evidenciu paušalných prijmov, aj výdavkov. Skúsim to tu prilepiť.

    http://www.porada.sk/t76017-pausalne...ght=pau%B9%E1l

    lila7 je offline (nepripojený) lila7

    lila7
    Soňula,
    nenašla som to tam, pokúsim sa niečo vytvoriť si sama. Ale aj tak si vážim Tvoju pomoc. Príjemné sviatky (bez stresov).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.