Zavrieť

Porady

Valné zhromaždenie

Prosím o radu: po podaní daňového priznania každá s.r.o. musí spraviť valné zhromaždenie, na ktorom schváli účtovnú závierku. Ide o s.r.o., kde je spoločník aj konateľ jedna osoba. Neviete náhodou, či toto valné zhromaždenie musí byť bezpodmienečne spravené formou notárskej zápisnice, čiže u notára (čo dosť stojí), alebo či si môžem spraviť si zápis z valného zhromaždenia sama? Posiela sa to potom na OR, tak by som nechcela mať problémy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    camoghe Pozri príspevok
    Prosím o radu: po podaní daňového priznania každá s.r.o. musí spraviť valné zhromaždenie, na ktorom schváli účtovnú závierku. Ide o s.r.o., kde je spoločník aj konateľ jedna osoba. Neviete náhodou, či toto valné zhromaždenie musí byť bezpodmienečne spravené formou notárskej zápisnice, čiže u notára (čo dosť stojí), alebo či si môžem spraviť si zápis z valného zhromaždenia sama? Posiela sa to potom na OR, tak by som nechcela mať problémy.
    Urobíš "Rozhodnutie jediného spoločníka" písomne spíšeš všetko tak, ako si rozhodla; podpíšeš sa; a založíš si do dokumentov (tak aby sa to jednoducho našlo pri daň. kontrole). Kopiu dáš ekonómke zaúčtovať.

    http://www.porada.sk/t73689-rozdelenie-zisku-v-sro.html
    http://www.porada.sk/t69565-konatel-zamestnancom.html
    http://www.porada.sk/t71198-rezervny-fond.html
    http://www.porada.sk/t61785-nerozdel...sk-strata.html
    Naposledy upravil liba2 : 19.03.08 at 17:18

    camoghe je offline (nepripojený) camoghe

    camoghe
    Vďaka za radu, minulý rok som nevedela čo a ako, a tak som spisovala u notára (ako vidím, zbytočne) valné zhromaždenie sama so sebou. A nevieš náhodou ako má také rozhodnutie jediného spoločníka vyzerať? Akú má mať formu, ako má začať? "Podpísaná..., týmto schvaľujem účtovnú závierku....atď"??

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    camoghe Pozri príspevok
    Vďaka za radu, minulý rok som nevedela čo a ako, a tak som spisovala u notára (ako vidím, zbytočne) valné zhromaždenie sama so sebou. A nevieš náhodou ako má také rozhodnutie jediného spoločníka vyzerať? Akú má mať formu, ako má začať? "Podpísaná..., týmto schvaľujem účtovnú závierku....atď"??
    Jednoduchá veta v štýle rozhodnutia - o čom? tak ako si začala + rozdelenie HV: do RF... na úhradu straty... - samozrejme len to čo sa tvojej s.r.o. týka; a ako posledné podiel na HV suma.... Dátum, podpis. Nezabudni, že to píšeš ako spoločník.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    camoghe Pozri príspevok
    Vďaka za radu, minulý rok som nevedela čo a ako, a tak som spisovala u notára (ako vidím, zbytočne) valné zhromaždenie sama so sebou. A nevieš náhodou ako má také rozhodnutie jediného spoločníka vyzerať? Akú má mať formu, ako má začať? "Podpísaná..., týmto schvaľujem účtovnú závierku....atď"??
    Prikladám takú jednoduchú "muštru".

    camoghe je offline (nepripojený) camoghe

    camoghe
    ďakujem za vzor, teraz už len poslednú otázočku: keďže sa to prikladá k daňovému priznaniu posielanému na Obch.register, stačí to podpísať len obyčajne, alebo je potrebný overený podpis u notára?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    camoghe Pozri príspevok
    ďakujem za vzor, teraz už len poslednú otázočku: keďže sa to prikladá k daňovému priznaniu posielanému na Obch.register, stačí to podpísať len obyčajne, alebo je potrebný overený podpis u notára?
    Nikam sa to neposiela; podpis sa neoveruje.
    Alebo sa ja opýtam: z čoho pramení tvoja informácia uvedená v zadaní?

    camoghe je offline (nepripojený) camoghe

    camoghe
    Ak si dobre spomínam, tak mi to minulý rok poradil môj účtovník: poslať na OR na uloženie do zbierky listín Súvahu, Výkaz ziskov a strát, Poznámky + Schválenie účt.závierky valným zhromaždením.

    lenka.n je offline (nepripojený) lenka.n

    lenka.n
    Poprosím Vás o radu .. ako je to s valným zhromaždením akcionárov.. kedy je potrebne ho usporiadať, čo k tomu treba. Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    lenka.n Pozri príspevok
    Poprosím Vás o radu .. ako je to s valným zhromaždením akcionárov.. kedy je potrebne ho usporiadať, čo k tomu treba. Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
    Všetko by malo byť ošetrené v stanovách a.s., resp. v zakladateľskej listine. No podľa mňa určite raz za rok minimálne, kde sa schvaľuje napríklad účtovná závierka. A tá sa schvaľovať musí.
    K zvolaniu treba pozvánka akcionárov s udaním programu, dátumu a miesta konania. Myslím, že valné zhromaždenie a.s. osvedčuje notár notárskou zápisnicou.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    liba2 Pozri príspevok
    Nikam sa to neposiela; podpis sa neoveruje.
    toto aj mne vrta hlavou posiela sa na okresný sud alebo nie?? čo ak nemam poslané za 2009,2010?
    stačí ked pošlem za 2011? alebo spetne spravit a poslat?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    alusa783 Pozri príspevok
    vie niekto pomoct?

    Do Zbierky listín môže ísť buď Rozhodnutie jediného spoločníka o schválení účtovnej závierky, (neoveruje sa) alebo prehlásenie spoločníka, že doložená účtovná závierka bola riadne schválená. Sú tu o tom aj iné témy. Pokukaj trošku.
    Ja osobne uprednostňujem Rozhodnutie jediného spoločníka. Voľbu dokumentu nechám na teba.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    ale toto som nechcela vediet
    potrebujem zistit či mam poslat spetne aj za 2009 a 2010 ked sa neposielalo nič do zbierky listin

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    alusa783 Pozri príspevok
    ale toto som nechcela vediet
    potrebujem zistit či mam poslat spetne aj za 2009 a 2010 ked sa neposielalo nič do zbierky listin
    Ja by som doložila aj rok 2009 a 2010.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.