Zavrieť

Porady

chranene pracovisko a SZCO

nakolko moj zdravotny stav mi neumoznuje pokracovat v mojej povodnej praci, chcela by som sa opytat, na moznost otvorit si ako SZCO chranene pracovisko a poziadat UPSVAR o prispevok. Citala som ich stranku a nepochopila som nic, co sa tyka vysky prispevku a hlavne na co ho mozem pouzit, ci ten prispevok ponukaju len evidovanym nezamestnanym, nakolko ja som este na povodnom pracovisku a cakam na odpoved zo S:poistovne, kde mi na komisii priznali 55% inv.dochodok no pisomne stanovisko este nemam. dakujem ak mi vie niekto poradit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    V pripojenom linku je zodpovedaných veľmi veľa otázok ohľadom dotácie

    http://www.porada.sk/t74205-suhrn-te...uctovanie.html

    Čo sa týka podmienok pre získanie dotácie UPSVaR, tie sú zhodné ako pri zdravom jedincovi.

    http://www.porada.sk/681360-post23.html

    Čiže byť evidovaný na úrade práce a uchádzať sa o zamestnanie najmenej 4 mesiace. Podľa § 50 zák. o službách zamestnanosti budete zaradená medzi znevýhodnených uchádzačov a máte šancu získať vyššiu dotáciu po splnení všetkých podmienok

    ešte dávam do pozornosti § 57 cit.zákona
    http://www.porada.sk/t21601-zakon-o-...2007-a.html#50

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    luana38 Pozri príspevok
    dakujem za odpoved, no vsetkemu aj tak nerozumiem.-))
    OK...veď všetkému sa ani nedá rozumieť, je to nad ľudské sily. Ale nemému ani vlastná mať nerozumie, takže treba pekne napísať čomu nerozumieš a môžeme sa tu na to spolu mrknúť, hm?

    luana38 je offline (nepripojený) luana38

    luana38
    Neviem, co znamena ten 24 nasobok- coho?-), keby tam bola konkretna suma, tak je to na pochopenie jednoduche, a este to naozaj musim byt evidovana na UP? Ja som v pracovnom pomere- zatial, no po vypovedi som chcela hned mat to chranene pracovisko. Tak teda neviem.

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    luana38 Pozri príspevok
    Neviem, co znamena ten 24 nasobok- coho?-), keby tam bola konkretna suma, tak je to na pochopenie jednoduche, a este to naozaj musim byt evidovana na UP? Ja som v pracovnom pomere- zatial, no po vypovedi som chcela hned mat to chranene pracovisko. Tak teda neviem.
    Ten 24-násobok... je z minimálnej celkovej ceny práce. Z nej sa odvíja samotná výška príspevku podľa § 56.
    Minimálna celková cena práce od 1.10.2007 je 10.953 Sk, t.j. minimálna mzda 8.100 Sk a úhrada na zdravotné poistenie, poistné na sociálne poistenie a príspevku na starobné dôchodkové sporenie platené zamestnávateľom - vo výške 35,2% z minimálnej mzdy
    Výška príspevku je závislá od typu regiónu
    a priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v okrese.

    Čo sa týka zriadenia chráneného pracoviska, sú rôzne druhy štátnej pomoci a taktiež príspevky na jeho prevádzku. Najvhodnejšie by bolo zájsť na Úrad práce sociálnych vecí a rodiny na príslušný odbor a informovať sa o možnostiach priamo tam.

    luana38 Pozri príspevok
    Da sa ako chranene pracovisko otvorit aj jasle pre deticky, ci materska skolka?
    ...pri dodržaní všetkých zákonom stanovených podmienok a predpisov, prečo nie? Opakujem, najlepšie je zájsť si na príslušný úrad práce pre informácie za akých podmienok sa dá zriadiť chránené pracovisko

    luana38 je offline (nepripojený) luana38

    luana38
    Dakujem za rady, urcite sa tam pojdem popytat, len strach z noveho ma velke oci....a tiez uz nie som na zaciatky najmladsia-))

    chranene pracovisko a SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.