Zavrieť

Porady

oprava platby

Dobrý deń,potrebovala by som poradiť,a to od niekoho komu sa podarilo uhradiť FP dvakrát a to a to ešte tak,že pri oprave prvej som uviedla pri pri druhej nesprávny kod banky,to znamená ,že pladba išla na sprábny účet ale kód banky nebol správny..Teda z banky mi odišladvakrát pladba,ako to zaúčtovať v denníku,?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    zuzanka222 Pozri príspevok
    Dobrý deń,potrebovala by som poradiť,a to od niekoho komu sa podarilo uhradiť FP dvakrát a to a to ešte tak,že pri oprave prvej som uviedla pri pri druhej nesprávny kod banky,to znamená ,že pladba išla na sprábny účet ale kód banky nebol správny..Teda z banky mi odišladvakrát pladba,ako to zaúčtovať v denníku,?
    Raz ako VOZD, druhý krát ako VNZD.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Neviem čoho sa síce platba týkala , ale z Vašej strany treba posúdiť či sa jedná o výdavok ovplyvňujúci ZD pre podnikateľské účely . Ak áno , tak jednu platbu treba zaúčtovať do VOZD podľa príslušného členenia a druhú platbu t.j. duplicitnú zaúčtovať ako výdavok neovplyvňujúci ZD s tým , že by ste mali účtovať aj v pohľadávkach , nakoľko uvedenú duplicitnú platbu budete nárokovať voči nesprávnemu príjemcovi .

    Ak som teda správne pochopila , tak takto by som postupovala ja .

    zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

    zuzanka222
    Dobrý deň,ďakujem za odpovede na moju otázku,/ ZITA5,PETRA29/,k môjmu dotazu ešte jeden dodatok,po vykonanej dupl.úhrade,som volala do banky,a pracovníčka mi povedala,že tá platba mi bude vrátená,pretože sa menili zač.čísla účtov bánk takže taký účet neekz.a aj keby nie ,tak podľa zákona /neviem akého/má ten ,kto obdrží platbu,ktorá mu nepatrí musí ju vrátiť do 7 dní/.Neviete o tom niečo,?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.