Zavrieť

Porady

Diskrimnácia práce

Prosím vás o radu s takýmto problémom:
Pracujem vo firme, ktorá sa zaoberá účtovaníctvom pre iné objekty - pričom všetky tieto objekty sú lekárne, teda spôsob účtovania je rovnaký. Náplň práce a pracovnú zmluvu máme ako účtovníčky rovnakú. Zvyšovali nám plat o infláciu. Kolegyňa má však iný / vyšší / plat ako ja. Predpokladám, že je to tým, že som dala výpoveď a som vo výpovednej dobe. Mne z toho vyplýva, že ide o diskrimináciu podľa § 119a odst. 2 Zákonníka práce.
Ešte poznámka obe účtujeme 4 lekárne. Keď som sa na to pýtala vedúcej bolo mi povedané, že prácu nemáme rovnakú, lebo každá lekáreň je iná, jedna má viac dokladov jedna menej. Ale toto ja ako účtovníčka predsa neviem ovplyniť, či mi pošlú 1000 alebo 800 faktúr, mám pocit, že práca je v tomto prípade porovnateľná. Chcem poprosiť o názor, či by som s argumentom diskriminácie v tomto prípade uspela.

Ďakujem a prajem všetkým poraďákom pekné sviatky
Naposledy upravil Dana7 : 20.03.08 at 12:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    Diskriminaciou aj v pracovnopravnych vztahoch sa zaobera Slovenske narodne stredisko pre ludske prava - http://www.snslp.sk .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.