Zavrieť

Porady

počítač

Prajem Vám pekný deň, SZČO si v mesiaci apríl kúpila PC za 29 900,-Sk, tlačiareň za 4500,- Sk, ale v decembri si zakúpila na leasing notebook za 56049,- Sk v rátane DPH. Otázka znie nôžu sa uznať obidva počítače?
PC za 29 900,- Sk sa zapíše do karty krátkodobého majetku a dá sa hneď do spotreby tak isto aj tlačiareň a PC z hodnotou 56 049,- Sk sa bude odpisovať v odpisovej skupiny č.1 . Je to správny postup, prosím poradiť, čakám na odpoveď. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimča je offline (nepripojený) mimča

    mimča
    Tiež sa chcem poradiť - či je správny môj postup..
    k podnikateľskej činnosti bol zakúpený notebook - k nemu licencia na vedenie účtovníctva na jeden PC.. tento notebook by mal slúžiť ako prac. prostriedok v kancelárii príp. u klientov... no na domáce PC bola dokúpená nesieťová verzia programu na vedenie účtovníctva ak ju chcem plnohodnotne uplatniť do výdavkov (aj po ďalšie roky čo sa týka výdavkov na ročné aktualizácie a pod) je potrebné "vložiť" do podnikania domáce PC trebárs s nulovou hodnotou? resp. sú obhájiteľné výdavky na druhé PC kedďže notebook je "mobilný" - teda prenosný? myslím že áno.. len sa chcem uistiť..

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Magda Pozri príspevok
    Prajem Vám pekný deň, SZČO si v mesiaci apríl kúpila PC za 29 900,-Sk, tlačiareň za 4500,- Sk, ale v decembri si zakúpila na leasing notebook za 56049,- Sk v rátane DPH. Otázka znie nôžu sa uznať obidva počítače?
    PC za 29 900,- Sk sa zapíše do karty krátkodobého majetku a dá sa hneď do spotreby tak isto aj tlačiareň a PC z hodnotou 56 049,- Sk sa bude odpisovať v odpisovej skupiny č.1 . Je to správny postup, prosím poradiť, čakám na odpoveď. Ďakujem
    Tá tlačiareň je multifunkčná, alebo čiste tlačiareň? Ak iba tlačiareň, tak treba to prirátať k cene PC, nakoľko je to technický celok. Tlačiareň bez PC nefunguje.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 20.03.08 at 11:38

    Magda je offline (nepripojený) Magda

    Magda
    Potom to znamená, že aj ten prvý počítač pôjde do odpisovej skupiny č.1 a bude sa odpisovať? Ale ja som chcela vedieť či môže mať dva počítače. Jeden vo firme a druhý netebbok? Ďakujem za radu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Magda Pozri príspevok
    Potom to znamená, že aj ten prvý počítač pôjde do odpisovej skupiny č.1 a bude sa odpisovať? Ale ja som chcela vedieť či môže mať dva počítače. Jeden vo firme a druhý netebbok? Ďakujem za radu.
    Môže mať.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Magda Pozri príspevok
    Potom to znamená, že aj ten prvý počítač pôjde do odpisovej skupiny č.1 a bude sa odpisovať? Ale ja som chcela vedieť či môže mať dva počítače. Jeden vo firme a druhý netebbok? Ďakujem za radu.
    To všetko záleží od predmetu činnosti SZČO , či je s chopný vôbec to obhájiť . Či jeho činnosť je taká , že preukáže nutnosť využitia PC a NTB .

    Magda je offline (nepripojený) Magda

    Magda
    Jeho činnosť je "Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti" a Činnosť ekonomických poradcov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Magda Pozri príspevok
    Jeho činnosť je "Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti" a Činnosť ekonomických poradcov.
    Obhájiteľné. PC má v kancli, a s NB chodí ku klientom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.