Zavrieť

Porady

chyba v súvahe

Poradi mi prosim niekto? Pred zobrazenim suvahy mi hlasi chybu v dedinicii vykazu a to: ze ucet 474 je duplicitne v riadkoch 100 a 111. Robim s programom MK-SOFT. Na ucte 474 mam zavazok z financneho prenajmu.A ten by mal byt myslim na riadku 100. A tak som opravila suvahu a vymazala som tento ucet z riadku 111.Uz mi chybu nehlasi,ale neviem ci je to tak spravne. Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lenka44 Pozri príspevok
    Poradi mi prosim niekto? Pred zobrazenim suvahy mi hlasi chybu v dedinicii vykazu a to: ze ucet 474 je duplicitne v riadkoch 100 a 111. Robim s programom MK-SOFT. Na ucte 474 mam zavazok z financneho prenajmu.A ten by mal byt myslim na riadku 100. A tak som opravila suvahu a vymazala som tento ucet z riadku 111.Uz mi chybu nehlasi,ale neviem ci je to tak spravne. Dakujem za odpoved
    Lizing ako záväzok ku koncu roka preučtovávame na časť záväzku splatného do 1 roka /krátkodobý/ ten je v súvahe na riadku 111 a zostávajúci dlhodobý /splatnosť viac ako rok , a ten je v riadku 100 súvahy. Rozlíšiš ich analyticky a priradíš im správny riadok v súvahe.

    http://www.porada.sk/t74890-cenigova-474-a.html

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    lenka44 Pozri príspevok
    Poradi mi prosim niekto? Pred zobrazenim suvahy mi hlasi chybu v dedinicii vykazu a to: ze ucet 474 je duplicitne v riadkoch 100 a 111. Robim s programom MK-SOFT. Na ucte 474 mam zavazok z financneho prenajmu.A ten by mal byt myslim na riadku 100. A tak som opravila suvahu a vymazala som tento ucet z riadku 111.Uz mi chybu nehlasi,ale neviem ci je to tak spravne. Dakujem za odpoved
    Záväzok z lízingu je dlhodobý záväzok, t.j. mal by byť na riadku 100.

    Problém je ten, že ak Ti končí lízing napr. do 12 mesiacov odo dňa konca účtovného obdobia, mohlo by to ísť podľa môjho názoru nie na riadok 100, ale na riadok 111 - medzi krátkodobé záväzky.

    lenka44 je offline (nepripojený) lenka44

    lenka44
    lenze to nie je moj pripad zatial bude sa platit este aj v roku 2009,takze je to stale dlhodobý závazok. Ale uz tomu asi rozumiem. 474 moze byt aj na r.100 aj r.111.musim si len nastavit správne analitiku v definícii vykazu...
    Naposledy upravil lenka44 : 20.03.08 at 21:10

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lenka44 Pozri príspevok
    lenze to nie je moj pripad zatial bude sa platit este aj v roku 2009,takze je to stale dlhodobý závazok
    Je to dlhodobý /riadok 100/ mínus časť, ktorú splatíš v roku 2008 to je krátkodobý a bude na riadku 111. Podrobnejšie viď v pripojenom linku.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    lenka44 Pozri príspevok
    lenze to nie je moj pripad zatial bude sa platit este aj v roku 2009,takze je to stale dlhodobý závazok
    Aj keď je celkový záväzok splatný v dobe dlhšej ako 1 rok, napriek tomu si rozdelíš učet 474 na časť splatnú do 1 roka, tú daš na krátkod. r.111 a iba časť splatnú nad 1 rok daš do r. 100 na dlhodobé záväzky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.