Zavrieť

Porady

Výpis z DP do soc. poisťovne a paušál

Ahojte,

prosím Vás o pomoc. Ak si uplatňujem paušálne výdavky, výkaz o PaV, MaZ neprikladám k DP. Ale Výpis z DP je povinnosťou odovzdať do príslušnej pobočky sociálnej poisťovne? Ako je to v prípade, ak je prerušená živnosť v priebehu minulého roka?

Ak som načala sociálnu poisťovňu, ako je to v prípade ročného zúčtovania zdravotného poistenia? (ten istý prípad - paušál + v priebehu roku prerušenie živnosti)

Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lila7 je offline (nepripojený) lila7

    lila7
    Prosím Vás, mohol by niekto reagovať? Určite mnohí z Vás niekedy využili paušál. Ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pri použití paušálnych výdavkov Výpis z DP za rok 2007 odovzdávate do Sociálnej poisťovne .

    lila7 je offline (nepripojený) lila7

    lila7
    Veľmi pekne ďakujem. Iba som sa chcela utvrdiť, že je potrebné to odovzdať na sociálku, t.j. bez ohľadu na spôsob a preukazovanie výdavkov SZČO.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Sociálnu poisťovňu nemá prečo zaujímať spôsob preukazovania našich výdavkov. Dôležité je, či ste prekročili alebo neprekročili obrat, potrebný na platenie odvodov, a ak ste ho prekročili, tak potom vymeriavací základ a počet mesiacov.

    lila7 je offline (nepripojený) lila7

    lila7
    Abel, ďakujem za odpoveď. Iba pre vysvetlenie: som nováčik, a preto mám niekedy pocit, že nad jednoduchými vecami rozmýšľam dookola tak dlho, že samu seba zneistím , a tak si to dám radšej potvrdiť Vami skúsenejšími.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    lila7 Pozri príspevok
    Abel, ďakujem za odpoveď. Iba pre vysvetlenie: som nováčik, a preto mám niekedy pocit, že nad jednoduchými vecami rozmýšľam dookola tak dlho, že samu seba zneistím , a tak si to dám radšej potvrdiť Vami skúsenejšími.
    Z vlastných skúseností garantujem, že toto sa ani rokmi nezmení .

    Výpis z DP do soc. poisťovne a paušál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.