Zavrieť

Porady

Kedy stavat plot?

Zdravim!

Kedy je vhodne postavat novy plot? Pred zaciatkom stavby RD, alebo po nej?

Pozemok je vramci obce, ohraniceny starym pletivom. Novy plot bude od ulice - strana o dlzke cca 17m.

(Predpokladam, ze stavebne povolenie na plot netreba, aj keby bol murovany so zakladmi).

Proti plotu ma napada to, ze mozno by sa mohol novy plot poskodit pocast stavby RD.
Pre plot ma napada to, ze tak ci tak bude treba spravit zatvaratelne dvere v plote (pristup autam na stavu), plus mohol by sa vyuzit casovy priestor pokym sa zacne so samotnou stavbou (pol rok).

Ako sa toto zvykne riesit?

(Sedliacky rozum mi hovori -- najprv stavbu, potom plot. Ved aj plyn, voda, elektrina, kanalizacia sa bude kopat. Ale na druhej strane obcas vidim ohradene parcely novym plotom a stavia sa az potom, preto ma to zaujima.).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

    JankaV.
    Ahoj, no tak ja by som ho určite urobila nakoniec, aj my sme to tak urobili. Aj my sme mali staré pletivo natiahnuté, kým sme doma robili úpravy nielen na dome ale aj na dvore. Vieš, keď si predstavým len fúrik s betonom čo u nás bolo. To je fakt škoda, aby si si nový plot poškodil. A stavebné ti netreba určite.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Stavebné povolenie na plot netreba. Treba ohlásenie, pretože ide o drobnú stavbu

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    My sme tiez mysleli, ze oplotenie bude treba az ako posledne. Pozemok je v casti obce, kde sa stavali nove domy. Po case sa nam na pozemku zacali zbierat rozne stavebne aj komunalne odpady a tak sme pozemok ohradili a opatrili provizornou branou. Odkedy je pozemok oploteny a zamknuty, pridu nan nanajvys zajace.
    ja budem ako prve na stavbe určite oplocovať. Určite by sa vam nepačilo,keby sa začali po stavbe premavat cudzi zvedavi ludia alebo cigani.Dnes,ked nie je niečo privarene alebo pribetonovane,tak vsetko zmizne.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Suhlasim. Nielenze vselico zmizne, ale ponachadzate tam odpad, ktory vas dobre vytoci.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Pokiaľ bol na pôvodné oplotenie vydaný súhlas k drobnej stavbe - oploteniu, potom platí nasledovné:
    15) Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä

    a) opravy fasády, opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, výmena odkvapových žľabov a odtokových zvodov, opravy oplotenia a výmena jeho častí, ak sa tým nemení jeho trasa,

    Ak ale predtým nebol vydaný súhlas k drobnej stavbe - oploteniu, je potrebné si oň požiadať na príslušnom Obecnom úrade.

    Peter82 je offline (nepripojený) Peter82

    Peter82
    No najlepšie je postaviť plot až po všetkých zemných prácach, ktoré by mohli ten plot poškodiť alebo nejak znehodnotiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.