Zavrieť

Porady

paušálne výdavky?

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Dobrý deň na porade,
chcem sa opýtať, mám známeho, ktorý má na živnostenskom liste následovné druhy živností:-piliarska výroby
-výroba výrobkov z dreva
-zámočníctvo
-zváračské práce
-obsluha vysokozdvižných vozíkov
V roku 2006 som mu robila "paušál" lebo fakturoval len zámočnícke práce,
v roku 2007 fakturuje -"práce v piliarskej výrobe", "zváračské a zámočnícke práce", "obsluha cudzích motor.vozidiel"- teraz neviem, či mu môžem účtovať o "paušálnych výdavkoch" alebo musím nejak rozdeliť, čo je remes.živnosť a čo nie. Napr.obsluha motor.voz.nie je remes.živnosť.
Poraďte ako by ste to urobili vy. Výdavky má mizerné, skoro nič, príjem 230000 Sk , výdaj aj s poistným 39000 Sk. Ďakujem.
Pekný deň. Lenka
Usporiadat
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
nie som si istá, poradí niekto?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vychádzam z Vášho zadania a som toho názoru , že môže použiť 40% paušálne výdavky , nakoľko fakturoval rôzne činnosti v roku 2007.Remeselné 60% nemôže uplatniť .
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Ďakujem Zita5, 60%-paušál sa mi zdal neoprávnený, nakoľko fakturoval rôzne činnosti. Asi by mu to daňováci vyhodili. Vďaka, a veselé veľkonočné sviatky. Lenka
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
Ďakujem Zita5, 60%-paušál sa mi zdal neoprávnený, nakoľko fakturoval rôzne činnosti. Asi by mu to daňováci vyhodili. Vďaka, a veselé veľkonočné sviatky. Lenka
Nie že asi , ale určite by mu to vyhodili . Ak uplatňuje paušálne výdavky vo výške 60% z remeselnej živnosti , tak musí počas roka vykonávať remeselnú činnosť a nie kombinovať.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
ok, papa
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Zita5 Pozri príspevok
Nie že asi , ale určite by mu to vyhodili . Ak uplatňuje paušálne výdavky vo výške 60% z remeselnej živnosti , tak musí počas roka vykonávať remeselnú činnosť a nie kombinovať.
Zitka ale ak vykonával celý rok remeselnú činnosť len kovoobrábanie cca 1 mil. príjem a okrem toho predal synovy 2.1.07 auto za 50 tis. nemôže si uplatniť tých 60%?? prosím poraď mi, čo stým neviem to nikde nájsť.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
To predané auto bolo v obchodnom majetku?
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Rozalka Pozri príspevok
To predané auto bolo v obchodnom majetku?
Rozalka v 11/2006 mu skončil leasing. a v 1/07 ho predal čo mám stým urobiť tak aby som ho uspokojila s daňami. Prosííím.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

holubička1 Pozri príspevok
Rozalka v 11/2006 mu skončil leasing. a v 1/07 ho predal čo mám stým urobiť tak aby som ho uspokojila s daňami. Prosííím.
kým ho nevyradil z obchodného majetku-musí zdaniť príjem (tvoj prípad)
príjem je oslobodený od dane až po 5 rokoch z vyradenia z obch.majetku
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Takže mal príjmy z podnikania nielen z remeselnej činnosti, nemôže si uplatniť 60%.

(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %.
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

Rozalka Pozri príspevok
Takže mal príjmy z podnikania nielen z remeselnej činnosti, nemôže si uplatniť 60%.

(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %.
Ja si myslím, že môže uplatniť 60%. V § 6 zákona o dani z príjmov ods. 5 príjmov z podnikania je aj príjem z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom a po b/ úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch.
Keď môže uplatniť 60% pri remeselných živnostiach + úroky banky, prečo by nemoholl uplatniť 60% pri remeselných živnostiach + predaj obch. majetku.
Naposledy upravil zuzana.š. : 21.03.08 at 18:16
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

zuzana sustekova Pozri príspevok
Ja si myslím, že môže uplatniť 60%. V § 6 zákona o DPH ods. 5 príjmov z podnikania je aj príjem z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom a po b/ úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch.
Keď môže uplatniť 60% pri remeselných živnostiach + úroky banky, prečo by nemoholl uplatniť 60% pri remeselných živnostiach + predaj obch. majetku.
No vyjadrite sa mi prosím ešte niekto neviem čo mám urobiť klient ma presviedča že áno a ja neviem značne ukončiť uzávierku, tak prosím poraďte mi niekto.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

40% alebo skutočné výdavky...

nerozumiem, prečo synovi auto predal....
Ja by som auto nepredávala synovi...
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

ermon Pozri príspevok
40% alebo skutočné výdavky...

nerozumiem, prečo synovi auto predal....
Ja by som auto nepredávala synovi...
No on ho v skutočnosti nepredal len ho prepísal na syna, čo s tým??? Ako v účtovníctve to opatriť???Dalo by sa to len darovaním, aby si mohol uplatniť ten 60% paušál?
0 0
celas celas

celas je offline (nepripojený) celas

účtovník
Ja myslím, že ba to mohlo byť podľa toho aký druh príjmu prevažuje, že by to ani chyba nebola....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

celas Pozri príspevok
Ja myslím, že ba to mohlo byť podľa toho aký druh príjmu prevažuje, že by to ani chyba nebola....
určiť výšku paušálnych výdavkov podľa toho, aký druh príjmov prevažuje, by bola veľkááá chyba.

-------
Veronika
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

veronikasad Pozri príspevok
určiť výšku paušálnych výdavkov podľa toho, aký druh príjmov prevažuje, by bola veľkááá chyba.

-------
Veronika
Tak čo poradíte ako je to najlepšie urobiť?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

holubička1 Pozri príspevok
Tak čo poradíte ako je to najlepšie urobiť?
odpoveď v príspevku 14, zato, že si Piešťanka...
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

ermon Pozri príspevok
odpoveď v príspevku 14, zato, že si Piešťanka...
Ermon ďakujem za odpoveď, hm moc ho teda po sviatkoch nepoteším s daňou z príjmu . Otázka - ako si to mylsel s tým" že by si auto synovi nepredával? Ako by sito ošetril v účtovníctve Ty?" Prosííím.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

holubička1 Pozri príspevok
Ermon ďakujem za odpoveď, hm moc ho teda po sviatkoch nepoteším s daňou z príjmu . Otázka - ako si to mylsel s tým" že by si auto synovi nepredával? Ako by sito ošetril v účtovníctve Ty?" Prosííím.
no asi by auto synovi radšej požičala a po 5 rokoch darovala.. ja by som to asi riešila takto
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať