Zavrieť

Porady

Zrušený so.fond a výkaz

Pekný deň
potrebovala by som poradiť. Začiatkom roka 2007 sme zrušili soc fond. ale predtým som tam mala nejaké príjmy na tento soc. fond. dala som to ID ako tvorba soc. fondu. Potom keď sa rušil tak som to dala minusom celú sumu 15000,- z tvorby soc fondu a plusom celú sumu ako iný zdaniteľný príjem.
Teraz pri tlačení výkazov príjmov a výdajov mám rozdiel v riadku fondy. kde realne podnikateľ zaplatil 113000 zdravotné a soc. poistenie ale je ponížená o tých 15000 teda to vychádza že do fondov bolo zaplatených 97000,-
JE TO SPRAVNE?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    berry Pozri príspevok
    Pekný deň
    potrebovala by som poradiť. Začiatkom roka 2007 sme zrušili soc fond. ale predtým som tam mala nejaké príjmy na tento soc. fond. dala som to ID ako tvorba soc. fondu. Potom keď sa rušil tak som to dala minusom celú sumu 15000,- z tvorby soc fondu a plusom celú sumu ako iný zdaniteľný príjem.
    Teraz pri tlačení výkazov príjmov a výdajov mám rozdiel v riadku fondy. kde realne podnikateľ zaplatil 113000 zdravotné a soc. poistenie ale je ponížená o tých 15000 teda to vychádza že do fondov bolo zaplatených 97000,-
    JE TO SPRAVNE?????
    asi to máš v účtovníctve trošku popletené s fondami na poistenie. Soc. fond tam nepatrí, je to záväzok voči zamestnancom - kým máš v ňom peniaze, a keď fond zrušíš - je to ostatný príjem POZD, takže medzi fondy z poistenia to vôbec nemôže vchádzať.

    Zrušený so.fond a výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.