Zavrieť

Porady

kurzove rozdiely

Ahojte,poradaci. Rada by som vas poprosila o radu. Dnes mi moja mila uctovna jednotka priniesla vypisy z BÚ za uplynuly rok a ze urob to.
2.4.2007 vlozili podnikatelia do valutovej pokladne 100 000 euro ako dlhodoby uver, kurz NBS 33,336.
18.6. 2007 vybrali z valutovej pokladne 50 345 eur a vlozili ich na novozalozeny eurovy ucet v banke. ako je to v tomto pripade s kurzovym rozdielom, pripadne aj s rozdielmi, ktore by vznikli pri uhrade zahranicnych faktur v eur z uctu vedeneho v eur.

dakujem vam za pripadne rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    záLEží NA TOM odkiaľ bol príjem 100000 EUR do pokladne, či zo zmenárne
    vtedy použiješ kurz zmenárne, alebo ho dali podnikatelia do pokladne vtedy kurz NBS deň 2.4.2007,
    A TAK ISTO záleží na tom, ako máš v internej smernici že budeš účtovať úbytok peňazí, ja mám metodu FIFO, čiže na úbytok tých peňazí 18.6, by si použila kurz ten v akom máš peniaze evidované/prijaté/.
    No a na výpie v EUR v banke prerátavaš kurzom NBS 18.6.,
    Vznikol by ti k odvode zo dňa 18,6, kurzový rozdiel. Ten si vypočítaš a zaúščtuješ bud ako 563,alebo 633, a účet 261.
    Nezabudni na konci roka 2007 k 31.12. prerátať zostatok EUR v pokladni EUT
    a tak isto prerátaj peniaze v EUR v banke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.