Zavrieť

Porady

Mrznúce internetové stránky

Nevie mi niekto poradiť, v čom je chyba,keď mi niektoré www stránky mrznú? Sú také, ktoré mi zmrznú hneď (napr. www.facebook.com), potom sú také, ktoré zmrznú po 2-3 kliknutiach na tej stránke (napr. www.mrp.sk), sú také, ktoré zmrznú iba sem-tam (niekedy napr.aj porada alebo centrum) a sú také, ktoré navštevujem často a nemrznú vôbec. PC funguje v pohode, len na stránke sa objavia presýpacie hodiny a už nepohnem s ničím. Je chyba v počítači, v prehliadači, v netovom spojení alebo v čom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    1.- Skús iný prehliadač Internetu - nepíšeš aký používaš, ale skús ho na chvíľu vymeniť za iný.

    2.- Prejdi si systém kvalitným a aktualizovaným antivírom a antispyware (Spybot alebo AdAware)

    3.- Ak používaš systém Win a tento je už dlhšiu dobu používaný, skontroluj si ho nejakými utilitami na údržbu systému (Reg cleaner; TuneUp utilities 2008 ...). Daj vymazať nepotrebné súbory a skontrolovať, vyčistiť a defragmentovať registre. Doporučujem TuneUp utilities 2008.

    Stiahneš napr. tu aj s češtinou:
    http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=tuneup+utilities+2008

    Je to síce platený program ale na to jedno prečistenie postačí aj demo.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Stevo5 Pozri príspevok
    1.- Skús iný prehliadač Internetu - nepíšeš aký používaš, ale skús ho na chvíľu vymeniť za iný.

    2.- Prejdi si systém kvalitným a aktualizovaným antivírom a antispyware (Spybot alebo AdAware)

    3.- Ak používaš systém Win a tento je už dlhšiu dobu používaný, skontroluj si ho nejakými utilitami na údržbu systému (Reg cleaner; TuneUp utilities 2008 ...). Daj vymazať nepotrebné súbory a skontrolovať, vyčistiť a defragmentovať registre. Doporučujem TuneUp utilities 2008.

    Stiahneš napr. tu aj s češtinou:
    http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=tuneup+utilities+2008

    Je to síce platený program ale na to jedno prečistenie postačí aj demo.
    Super, ďakujem krásne za radu.
    Prehliadač internetu mám Internet Explorer, nejako si iné neviem zvyknúť, ale skúsim, či tie stránky budú mrznúť aj cez iný.

    Antivírus mám Panda - stačí aj ten?

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Dočasne áno, na antivírusy je veľa názorov, ja osobne preferujem NOD32.
    Ale samotný antivírus nestačí. Mal by ti s antivírom bežať rezidentne ešte niektorý antispyware. Doporučujem Spybot search&destroy. Je freevare, "nebije" sa s NOD. V PC mám okrem nich ešte AdAware ale ten nie je spustený rezidentne, len ho občas spustím.
    No a samozrejme firewal.
    Ak chceš mať ako-tak zabezpečené PC, tak potrebuješ všetky tri : antivírus, antispyware a firewal. To je len poistka.
    Tvoj problém so zamŕzaním stránok mohol aj nemusel spôsobiť vírus. Možno je to len špatnými nastaveniami prehliadača alebo poškodením niektorých súborov. Keď vyskúšaš iný prehliadač, budeš vedieť na čom si.
    Naposledy upravil Stevo5 : 24.03.08 at 08:11

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Stevo5,
    škoda, že sa tu nedá dať ocenenie, iba súhlas.

    Vraj sa má aj vyčistiť disk, ktorý to môže spôsobovať? Ako sa to robí?

    Mrznúce internetové stránky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.