Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie klientov

Dobry den Poradaci.
Zivnostnik- neplatca DPH sprostredkuje klientov pre marketingovu agenturu. Mesacne vystavuje faktury. K fakturam ma vydavky ako napr. cestovne listky, letenky, prezentac. brozury a podobne.
Prosim Vas pri takomto druhu podnikany, treba robit cestaky alebo to mozem dat rovno do vydavkov? Je toho strasne vela, tak sa chcem uistit a poznat Vas nazor, pretoze nerada by som to robila 2x. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Prosiiim, poradi mi niekto? A mam este jednu otazocku co vsetko si mozu zapocitat do nakladov sprostredkovatelia?
    Monika Kováčová
    ja by som aj poradila, ale nerozumiem otázke... vôbec.
    Ale daňovník (teda aj sprostredkovateľ) si môže dať do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane také výdavky, ktoré slúžia na zabezpečenie príjmu. Bližšie pozri §17-§19 Zákona o dani z príjmu.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    ak nechceš robiť cesťáky, možno by bolo jednoduchšie uplatniť paušálne výdavky, ale to samozrejme závisí od výšky tvojho príjmu, dala si málo údajov

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Vysvetlim: Sprostredkovatel uzavrie zmluvu o sprostredkovany s firmou A, ze jej bude sprostredkovavat klientov.

    Sprostredkovanie klientov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.