Zavrieť

Porady

Odpisovanie HIM pri ukončení živnosti

Chcela by som sa spýtať, že ako je to s odpisom HIM, nakoľko 2.6.2007 som kúpila stroj na základe KZ v hotovosti (nie leasing) za cenu 100.000,-Sk,ale 31.12.2007 som ukončila živnosť. Ako je to s odpismi? Môžem to celé odpísať podľa § 19 ods.3 zákona o daní z príjmov celú tú čiastku? Príp.ako to mám celé zaúčtovať v JÚ? Prosím poraďte mi,ďakujem vopred za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Celú čiastku nemôžeš odpísať, daňové odpisy si môžeš uplatniť
    buď v 1/4 alebo v 1/6 z obstarávacej ceny, nakoľko stroj bol v majetku k 31.12.2007 (treba určiť do ktorej odpis. skupiny stroj patrí - predpokladala som 1. alebo 2. odpis. skupinu)
    Dakujem za odpoveď. Ale nie je mi jasné,prečo nemôžem odpisať celú čiastku,nakoľko som ukončila živnosť,t.zn.,že mám nárok na odpis len 1/4 a ostatné 3/4 nie?
    ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dáša Tajnayová Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, že ako je to s odpisom HIM, nakoľko 2.6.2007 som kúpila stroj na základe KZ v hotovosti (nie leasing) za cenu 100.000,-Sk,ale 31.12.2007 som ukončila živnosť. Ako je to s odpismi? Môžem to celé odpísať podľa § 19 ods.3 zákona o daní z príjmov celú tú čiastku? Príp.ako to mám celé zaúčtovať v JÚ? Prosím poraďte mi,ďakujem vopred za každú odpoveď.
    Za r.2007 si môžeš uplatniť daňový odpis len vo výške 1/4 al. 1/6 OC - podľa zaradenia do odpis. skupiny. Ak stroj do 5 rokov od skončenia podnikania predáš, zostatková cena stroja bude tvojim daňovým výdavkom.

    -------
    Veronika

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dáša Tajnayová Pozri príspevok
    Dakujem za odpoveď. Ale nie je mi jasné,prečo nemôžem odpisať celú čiastku,nakoľko som ukončila živnosť,t.zn.,že mám nárok na odpis len 1/4 a ostatné 3/4 nie?
    ďakujem.
    Zákon o dani z príjmov do nedovoluje.

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    Čo s leasingom ktorý je rozpočítaný do 8/2008. Živnosť ukončená10/2007. Trápi ma ako bude vyzerať Výkaz o M a Z. V Alfe mi ostáva časť DHM a Záväzky Leasing. Čo stým????

    Odpisovanie HIM pri ukončení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.