Zavrieť

Porady

Podlahove kúrenie voda alebo elektrika

Ahojte poraďáci!

Budeme stavať poschodový dom. Rozhodli sme sa pre podlahové kúrenie na prízemí a aj na poschodí s kombináciou -krb s výduchmi. Nemáme však predstavu, kolko sa asi spáli elektriky za mesiac pri podlahovke na vodu, ktorá je ohriavaná elektrickou špirálou a pri podlahovke, ktorá je elektrická. Poradte prosím, pokiaľ máte osobné skúsenosti. Ináč Poradu som objavila len pred nedávnom a som nadšená. Ste super! A čo si myslíte o tejto kombinácii?
Usporiadat
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
[SEARCH]Podľahové kúrenie a krytina na podlahu[/SEARCH]
už tu podobná téma je, pozri sa na toto
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Cenovo je to podobne, ci elektrika alebo voda, samozrejme pokial porovnavame rovnaku kvalitu. K elektrike netreba kotol, teplovodna zasa nechava zadne dvierka na zmenu kotla, je to iba na vas. Elektricky kotol k teplovodnej zasa tak drahy nieje...


Ja mam elektricke kable iba v garazi, kvoli lahkej samostatnej regulacii, tam budem bud temperovat alebo to bude vypnute. A potom v malom samostatnom domceku, tam by bola cesta z kotolne zbytocne draha, takze tiez su tam kable. Ale v obytnej zone davam vsade teplovodnu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A pri elektrickom treba mať stanovisko ZSE či rozvodové siete utiahnú taký odber.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Ahoj. My máme doma elektrické podlahové kúrenie. Tak mesačne je to takých 2000 - 2500 kW.
Naposledy upravil JankaV. : 25.03.08 at 18:07
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

JankaV. Pozri príspevok
Ahoj. My máme doma elektrické podlahové kúrenie. Tak mesačne je to takých 2000 - 2500 kW.
asi si myslela kWh?
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

charonme Pozri príspevok
asi si myslela kWh?
Áno.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

JankaV. Pozri príspevok
Ahoj. My máme doma elektrické podlahové kúrenie. Tak mesačne je to takých 2000 - 2500 kW.
To je dost. To mate bud 500m2 alebo zle vyriesene zaplenie domu. Mesacne by vam na kurenie malo stacit 1000Sk+-, co je cca 500kWh.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

AndrejG Pozri príspevok
To je dost. To mate bud 500m2 alebo zle vyriesene zaplenie domu. Mesacne by vam na kurenie malo stacit 1000Sk+-, co je cca 500kWh.
500kWh mesačne môže stačiť na 4kW vykurovacích telesies nie na 15kW + plne elektrifikovaná domácnosť.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

JankaV. Pozri príspevok
500kWh mesačne môže stačiť na 4kW vykurovacích telesies nie na 15kW + plne elektrifikovaná domácnosť.
No ved ja mam novostavbu okolo 180m2 a tepelne straty malicko cez 4kW(pri -12), takze aj tych 4kW vyuzijem iba par dni v roku ked bude tak mrznut.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

AndrejG Pozri príspevok
No ved ja mam novostavbu okolo 180m2 a tepelne straty malicko cez 4kW(pri -12), takze aj tych 4kW vyuzijem iba par dni v roku ked bude tak mrznut.
Tak to napíš, že nepotrebuješ kúriť vôbec a potom nevieš ani aká je realita.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

JankaV. Pozri príspevok
Tak to napíš, že nepotrebuješ kúriť vôbec a potom nevieš ani aká je realita.
Aka realita, ved mne sa zdaju tie straty velke. Keby som robil dalsi dom, uz sa chcem zmestit do 2kW. Ved podla mna je novostavba hlavne o tom byt co najmenej zavisly od energii.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

AndrejG Pozri príspevok
Aka realita, ved mne sa zdaju tie straty velke. Keby som robil dalsi dom, uz sa chcem zmestit do 2kW. Ved podla mna je novostavba hlavne o tom byt co najmenej zavisly od energii.
Andrej nič v zlom ale prečo potom si nedal soláre?
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

AndrejG Pozri príspevok
Aka realita, ved mne sa zdaju tie straty velke. Keby som robil dalsi dom, uz sa chcem zmestit do 2kW. Ved podla mna je novostavba hlavne o tom byt co najmenej zavisly od energii.
A domácnosť? Nepoužívate ani elektrospotrebiče? Tak mi potrebuje len 100kWh denne myslím celú domácnosť.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

JankaV. Pozri príspevok
A domácnosť? Nepoužívate ani elektrospotrebiče? Tak mi potrebuje len 100kWh denne myslím celú domácnosť.
Ja myslim iba kurenie...ostatne sa obmedzit neda.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ninna Pozri príspevok
Andrej nič v zlom ale prečo potom si nedal soláre?
Solar nieje investicia do nezavislosti ako zateplenie. Zateplenie ma stalo par korun na cely dom a fasadu by som robil tak ci tak. Solar ma vacsiu navratnost ako zivotnost, je to skor modny vystrelok ako krb, ten tiez neusetri nic, ale dobre vyzera.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

AndrejG Pozri príspevok
Solar nieje investicia do nezavislosti ako zateplenie. Zateplenie ma stalo par korun na cely dom a fasadu by som robil tak ci tak. Solar ma vacsiu navratnost ako zivotnost, je to skor modny vystrelok ako krb, ten tiez neusetri nic, ale dobre vyzera.
Andrej zaujímalo by ma odkiaľ čerpáš vedomosť že solár má ´väčšiu návratnosť ako životnosť?S týmto v dnešnej dobe keď cena energie stúpa dobre že nie každý mesiac nebudem súhlasiť!A myslíž že tie soláre vyzerajú až tak dobre na dome v porovnaní s krbom?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ninna Pozri príspevok
Andrej zaujímalo by ma odkiaľ čerpáš vedomosť že solár má ´väčšiu návratnosť ako životnosť?S týmto v dnešnej dobe keď cena energie stúpa dobre že nie každý mesiac nebudem súhlasiť!A myslíž že tie soláre vyzerajú až tak dobre na dome v porovnaní s krbom?
No solar na kurenie je uplne nenavratny, v tom sa snad zhodneme. Teda nam ostava solar na TUV. Nech tym clovek usetri 300-500Sk mesacne a naklady su ake? Ked si to clovek urobi svojpomocne, moze sa to zaplatit, cez firmu tazko. Ale co taky ja, co sa sprchujem studenou vodou...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

AndrejG Pozri príspevok
No solar na kurenie je uplne nenavratny, v tom sa snad zhodneme. Teda nam ostava solar na TUV. Nech tym clovek usetri 300-500Sk mesacne a naklady su ake? Ked si to clovek urobi svojpomocne, moze sa to zaplatit, cez firmu tazko. Ale co taky ja, co sa sprchujem studenou vodou...
Andrej a prečo si myslíš že na kúrenie je úplne nenávratný
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

AndrejG Pozri príspevok
No solar na kurenie je uplne nenavratny, v tom sa snad zhodneme. Teda nam ostava solar na TUV. Nech tym clovek usetri 300-500Sk mesacne a naklady su ake? Ked si to clovek urobi svojpomocne, moze sa to zaplatit, cez firmu tazko. Ale co taky ja, co sa sprchujem studenou vodou...
Jar, jeseň temperovať podlahu, ništ ?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ninna Pozri príspevok
Andrej a prečo si myslíš že na kúrenie je úplne nenávratný
Dostal som od x firiem ponuky od 400 do 700tis. A ked som pocital usporu, vychadzala mi tusim 400-500Sk mesacne. Kedze v zime to ma aku taku ucinnost par hodin ked je slnko dost silne, dajme tomu nech to usetri 30% nakladov, je to zalostne malo. Hlavne pri NEDe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať