Zavrieť

Porady

Výpoveď

Dobrý deň,
prosím o radu,chcem vedieť,kedy môžem podať okamžitú výpoveď podľa §69 ods.1 písm.b ,z dôvodu nevypletenia mzdy.Mzdu za 2/2008 by som mal dostať na účet podľa PZ do 31.3.2008,čo mi pravdepodobne nepríde.Musím čakať do 15.4. a až potom podať výpoveď k dátumu 15.4. alebo aj skôr?Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    po 15 kalendárnych dňoch odo dňa termínu určeného na výplatný deň podľa PZ môžete podať výpoveď podľa uvedeného §
    Ďakujem,
    takže 16.4.08 keď pošlem výpoveď poštou môžem, uviesť tento dátum výpovede?A od kedy bude platná výpoveď?Musím čakať na odpoveď zamestnávateľa?
    a keby mi zázrakom výplata prišla,dám výpoveď s 2.mes.VL,ktorú nemusím dodržať,keďže mám v PZ dodatok o nedodržaní VL? Ako to mám vo výpovedi formulovať?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Mrazikova Pozri príspevok
    a keby mi zázrakom výplata prišla,dám výpoveď s 2.mes.VL,ktorú nemusím dodržať,keďže mám v PZ dodatok o nedodržaní VL? Ako to mám vo výpovedi formulovať?
    Ty máš v prac. zmluve dodatok o nedodržaní výpoved. lehoty?
    áno.ako dodatok od 1.9.2007 podľa §62 ods.3 ZP.Aký postich okrem náhrady 1 mes.mzdy mi môže zam-teľ dať.A aký mi dá dôvod výpovede?- poruš.prac.disciplíny??

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Mrazikova Pozri príspevok
    Ďakujem,
    takže 16.4.08 keď pošlem výpoveď poštou môžem, uviesť tento dátum výpovede?A od kedy bude platná výpoveď?Musím čakať na odpoveď zamestnávateľa?
    Podľa § 69 sa nedáva výpoveď, ale okamžité skončenie pracovného pomeru a v tom prípade žiadna výpovedná lehota neplynie.
    Oznámiš okamžité skončenie písomne, uvedieš tam dôvody a končíš. Dostaneš náhradu mzdy v zmysle § 69 ods. 4 ZP za 2 mesiace.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.