Zavrieť

Porady

Vrátenie zásielky obyčajnou poštou

Poraďáci poraďte prosím: možno poznáte zásielkový obchod spodného prádla Miriale. Kúpila som si od nich prádlo za akciovú cenu.... Potom som však neodmietla jednu zásielku a prišla mi domov do schránky. Keďže uvedený tovar som nechcela vrátila som ho späť, ale len obyčajnou poštou. Teraz mi prišla upomienka, aby som uvedený tovar zaplatila alebo im poslala kópiu podacieho lístku. Myslíte, že mám šancu na nejakú reklamáciu, keď nemám doklad o tom, že som zásielku vrátila? Veď ani oni my ho neposlali oproti podpisu...

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Poraďáci poraďte prosím: možno poznáte zásielkový obchod spodného prádla Miriale. Kúpila som si od nich prádlo za akciovú cenu.... Potom som však neodmietla jednu zásielku a prišla mi domov do schránky. Keďže uvedený tovar som nechcela vrátila som ho späť, ale len obyčajnou poštou. Teraz mi prišla upomienka, aby som uvedený tovar zaplatila alebo im poslala kópiu podacieho lístku. Myslíte, že mám šancu na nejakú reklamáciu, keď nemám doklad o tom, že som zásielku vrátila? Veď ani oni my ho neposlali oproti podpisu...

    Ďakujem

    Oživujem tému, stále mi chodia upomienky - obyčajnou poštou, kde sa mi vyhrážajú právnikom, inkasným strediskom a podobne. Ja stále tvrdím, keďže nemajú odo mňa žiadny podpis (ani nikoho iného), že som tovar prevzala, ako ho môžu žiadať späť? Myslíte, že mám šancu z toho von bez zaplatenia toho tovaru?

    shureido je offline (nepripojený) shureido

    shureido
    Podla mna islo o nevyziadanu zasielku a ked bola dorucena obycajnou postou tak nemaju ako dokazat ze si ju prevzala (bezne sa na poste stava ze sa zasielka strati) a ani ty nemas ako dokazat ze si ju prebrala. Takze zalovat mozu ale je to na dlhe lakte...tolko moj nazor.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    shureido Pozri príspevok
    Podla mna islo o nevyziadanu zasielku a ked bola dorucena obycajnou postou tak nemaju ako dokazat ze si ju prevzala (bezne sa na poste stava ze sa zasielka strati) a ani ty nemas ako dokazat ze si ju prebrala. Takze zalovat mozu ale je to na dlhe lakte...tolko moj nazor.

    Tiež si myslím, dokonca aj tie upomienky chodia obyčajnou poštou.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    ja vzdy ked posielam tovar naspat, tak posielam doporucene..potom mi nic nemozu..inak odo mna tiez chceli zaplatit za nejaky tovar, ale som im napisala, ze som ho ani neprevzala, tak potom povedali, ze je to ok

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Prečo by som mala niečo vracať doporučene, keď to ani oni neurobili, je to tvrdenie proti tvrdeniu. Ale je to pre mňa ponaučenie...

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Prečo by som mala niečo vracať doporučene, keď to ani oni neurobili, je to tvrdenie proti tvrdeniu. Ale je to pre mňa ponaučenie...
    no prave kvoli tomu, aby si mala doklad o odoslani...ked sa nechces handrkovat teraz s nimi...

    Vrátenie zásielky obyčajnou poštou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.