Zavrieť

Porady

Dôchodok a opravné výkazy do SP

Dobrý deň,
prosím o radu ako mám postupovať v prípade, že zamestnankyni bol priznaný starobný dôchodok spätne k 12/2007. Som povinná poslať do SP opravné výkazy za 1,2 - 2008? preplatky nám SP pošle na vyžiadanie späť a ja ich zase pošlem zamestnancovi?

ďakujem za rady, MC
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Ja som mala minulý mesiac podobný prípad,jednalo sa o predčasný starobný dôchodok.Na našaj pobočke SP mi bolo povedané,že si mám ten rozdiel v odvodoch vypočítať (pretože oni by nevedeli koľko majú vrátiť?!)a v najbližšej výplate mu to zohľadniť. A zatiaľ sa od nich nikto neozval,že by to bolo takto zle.Jednoducho to odpočítať.Ale pozor na to, kedy bol priznaný,lebo iné pravidlá platili pre dôchodcov od 1.10 2007 a né platia od 1.1.2008

    cepuska je offline (nepripojený) cepuska

    cepuska
    Vďaka za odpoveď, ja ale potrebujem vedieť či mám poslať opravné výkazy. Rozdiely si ľahko vypočítam, ale ako to zapracujem do výplaty, ako jej to vrátim?

    Zuzana12 je offline (nepripojený) Zuzana12

    Zuzana12
    Ahoj,
    aj ja mám obdobný problém: nášmu zamestnancovi priznali predčasný starobný dôchodok spätne k 18.12.2007. Rozhodnutie som obdržala 10.3.2008. Akým spôsobom treba postupovať pri ročnom výkaze za rok 2007 a pri mesačných výkazoch za január 2008 až marec 2008?

    Ak má niekto skúsenosti, prosííííím PORADTE!!! ĎAKUJÉM.
    Zuzana

    Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

    Ela222
    Ja som mala niekoľko takých prípadov minulý rok. Na pobočke SP mi povedali, aby som si to vypočítala. O tú sumu znížila odvod do SP v mesiaci, v ktorom to opravujem. Neposielajú sa žiadne opravné výkazy. A zamestnancovi som to vrátila z pokladne. Ale viem, že niektoré mzdové programy to vedia riešiť aj cez výplatu. Ten môj nie :-( Ale nie je s tým žiadny problém. Normálne som mala pri tom konkrétnom zamestnancovi vo výkaze mínusové hodnoty a bolo to dobre.

    Dôchodok a opravné výkazy do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.