Zavrieť

Porady

Cestovne nahrady kumulativne?

Ahojte,

Bol som ako konatel s.r.o. (nie som zamestnanec) na SC. Trvala 5 dni a isli sme cez Rakusko, Nemecko, Holandsko, Belgicko a Francuzsko.
Cez Rakusko, Nemecko a Holandsko sme len prechadzali.

Neviem presne ale casy prechodov hranic.
Viem, ze v tychto krajinach su nahrady 45Eur na den + 40% vreckove = 63Eur na den.
Mozem si spravit "kumulativny" cestovny prikaz, kde uvediem prekrocenie hranic SR v nedelu, medzi tym len datumovo krajiny (AT -> D ->NL->BE->FR->D->AT) a opat prekrocenie hranic so SR v dalsiu nedelu?
Nahrady by som dal:
Ne: SK -> 0, sme boli na slovensku menej, hned sme isli cez hranice
AT prekrocenie hranic 20:45
PO,UT,ST,STV,PI = 45Eur*5 + 18Eur*5
NE = hranica AT-SR 13:12 => 45Eur + 18Eur
SK - menej ako 5 hodin (4hod)

takze by som uviedol do cestaku potom len vyslednu sumu v eurach (pri druhej nedeli ked prekracujeme hranice SR? pripade rozpisane ako som uviedol. nie na kazdu krajinu extra.

mozem to tak spravit?

ESTE DOPLNAM:
podla zakona o cestovnych nahradach:
§ 13(5) Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie.

to znamena, ze ked prechadzam cez viac krajin tak sa stravne nekumuluje, aj ked som mimo SR?
Sli sme takto:
00:00 - nemecko
10:20 - vstup do Holandska
10:50 - vstup do Belgicka
15:15 - vstup do Francuzska
ako zratat cestovne? Mozem brat len Nemecko (50%), kedze som tam bol najdlhsie? alebo mozem dat celych 45Eur?


A potom som mal stretnutie v Belgicku, ale spali sme vo Francuzsku tam sa to tiez nekumuluje, ale sa berie podla toho, kde som bol dlhsie, ci vo FR alebo v BE?

dakujem
Naposledy upravil dorwin : 25.03.08 at 17:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Cestovne nahrady kumulativne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.