Zavrieť

Porady

prevádzková réžia v pomere ku nakúpenému tovaru

Ahojte všetci. Chcela by som vedieť, či existuje nejaké nepísané pravidlo pomeru prevádzkovej réžie k nakúpenému tovaru. ....teda, ci je to 10%, 20% atd. Poradí niekto? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lubica100 Pozri príspevok
    Ahojte všetci. Chcela by som vedieť, či existuje nejaké nepísané pravidlo pomeru prevádzkovej réžie k nakúpenému tovaru. ....teda, ci je to 10%, 20% atd. Poradí niekto? Vďaka.
    Nič také neexistuje, aspoň neviem o tom.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Neexistuje. Ak začínam s niečím "podnikať" mám zvýšenú prevádzkovú réžiu.

    Ak máte vysokú réžiu, a nákup nízky, obhájiť si to musíte vedieť, a potom sa nie je čoho báť
    Ked zacinam podnikať, tak jasné že réžia je vyššia, ale mala som na mysli bežnú prevádzku, bez akýchkoľvek dramatických výkyvov

    Inak ked Vas uz mam na "drate" existuje nejaka minimalna marza na vlastne výrobky v jednoduchom účtovníctve? Počula som, že pri daňovej kontrole kontroluju vraj aj to, že ak vraj nemaš minimálne 100% na vlastnej výrobe, tak je to podozrivé. Je na tom niečo pravdy?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lubica100 Pozri príspevok
    Ked zacinam podnikať, tak jasné že réžia je vyššia, ale mala som na mysli bežnú prevádzku, bez akýchkoľvek dramatických výkyvov

    Inak ked Vas uz mam na "drate" existuje nejaka minimalna marza na vlastne výrobky v jednoduchom účtovníctve? Počula som, že pri daňovej kontrole kontroluju vraj aj to, že ak vraj nemaš minimálne 100% na vlastnej výrobe, tak je to podozrivé. Je na tom niečo pravdy?
    Agentúra JPP funguje.

    Nikde nemáš zákonom dané, že na vlastné výrobky musíš dávať 100% maržu. Chcel by som vidieť potom ako by napríklad pekáreň predával chlieb za 45,- Sk a rožok za 4,- Sk.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    lubica100 Pozri príspevok
    Ked zacinam podnikať, tak jasné že réžia je vyššia, ale mala som na mysli bežnú prevádzku, bez akýchkoľvek dramatických výkyvov

    Inak ked Vas uz mam na "drate" existuje nejaka minimalna marza na vlastne výrobky v jednoduchom účtovníctve? Počula som, že pri daňovej kontrole kontroluju vraj aj to, že ak vraj nemaš minimálne 100% na vlastnej výrobe, tak je to podozrivé. Je na tom niečo pravdy?
    http://www.porada.sk/t51834-co-mi-ne...kontrolou.html
    klik sem

    prevádzková réžia v pomere ku nakúpenému tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.