Zavrieť

Porady

Tehotenstvo

Dobrý deň...mám otázku na mamičky...Podstupovali ste pred plánovaným tehotenstvom nejaké testy a vyšetrenia? Napr vyšetrenie štítnej žľazy, vaječníkov a podobne, príp. či ste istý čas predtým užívali vitamíny (kys.listová, B, E vit.) alebo ste to nechali na prírodu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    Ziadne vysetrenia, ziadne stresy, len pohoda A z vitaminov odporucam listovu, ale pri pestrej strave bohatej na zeleninu to nie je nutne. Ja som nebrala nic, az pocas tehu vitaminy.
    Zelam vela zdaru a nech pride potom na svet krasne zdrave dietatko

    ketums je offline (nepripojený) ketums

    ketums
    ja som tiež nepodstúpila žiadne vyšetrenia, nechala som to na prírodu a ale strala som sa o seba vlastne o bábo v tehotenstve...
    Záleži možno aj na veku, ale o tom nič nepíšeš. Ak si mladá (do 30 podľa mňa je akékoľvek riziko minimálne...
    a tiež musíš sama vedieť ako sa cítiš...

    Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

    som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac Kuzelnicka
    Ja som to nechala na prirodu, nebrala som ziadne vitaminy ani nic podobne.

    belanka je offline (nepripojený) belanka

    belanka
    Ja som tehotenstvo síce plánovala a hneď to aj vyšlo,ale vyšetrenia al.niečo také som nepodstúpila.Sme obaja zdraví,na kontroly na gyndu chodím pravidelne a bolo to v 27 rokoch,čo nie je tak veľa.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    aj ja sa pridám.
    Tehotná som bola v 19, dosť skoro, myslela som si ze moje telo bude nejakým spôsobom protestovať. Aj som rozmýslala, ze si kupim vitamíny, lebo som bola dost unavená.
    Mama ma odhovorila, ze načo umeliny do seba pchať, papala som vela zeleninky a ovocia a mam krásneho zdravého chlapčeka.

    Vyšetrenia som podstúpila bežne, teda odber krvi na hepatitídu, HIV a tak. Štítnu žľazu ani nic podobné mi nevyšetrovali. Myslím si, že ked sú s tým nejaké problémy.

    V kazdom prípade, držim všetkým mamičkám v očakávaní palce.

    lubicaha je offline (nepripojený) lubicaha

    rada sa smejem a mam rada ludi ...viac lubicaha
    No ja mam dve slečny 12 a 8 ročnu.A počas tehotenstva som nebrala žiadne vitaminy ,snažila som sa jesť vela čerstveho ovocia a zeleniny.
    Noa teraz sa už niekolko mesiacov snažime o dalšie babetko,zatial bezuspešne a preventivne uživam kys.listovu.myslim že s tou nič nepokaziš

    Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

    Olivia6
    ďakujem Vám všetkým za rady, niet nad praktické znalosti...Mám síce do 25 rokov a dieťatko je zatiaľ v štádiu plánovania, ale pozastavila som sa nad otázkou, či hľadať nejaké telové nedostatky alebo sa snažiť čisto prirodzene, pretože aj nejaká následná liečba by mohla viac uškodiť prívodom rôznych liekov a pod...Takže stavím na Vaše rady a spoľahnem sa na zdravé jedlo a oddych.

    natalycom je offline (nepripojený) natalycom

    natalycom
    Ja som brala Acidofolan - kyselinu listovú. Dala mi to kamoška, že to je dobré na plánované rodičovstvo a udržanie plodu. Musím povedať, že po nejakom čase pokusov sa nám to podarilo práve ked som už asi 3týždne brala Acidofolan každý deň.

    Vyšetrenia žiadne špeciálne iba klasické preventívne prehliadky a bolo to po 30tke.

    Takže vrelo odporúčam :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.