Zavrieť

Porady

invalidný dôchodca a úrad práce

Ahojte, dúfam že som to dala do dobrého chlievika.

Mám takýto problém....som na ČID 45% poberám aj invalidný dôchodok. Na úrad práce som sa zahlásila s tým, že pokiaľ mám nárok na podporu ohľadom na odpracované roky, prečo to nevyužiť.
Teraz sa chodievam hlásiť tak ako každý iný raz za dva týždne vždy v stredu ako občas so ZPS.... ale občas sa mi stane že proste tú stredu musím ísť na nejaké vyšetrenie k lekárovi mimo mesta kde sa chodím hlásiť. Milá pani na úrade mi povedala že ak, tak mám doniesť PN ale ako môžem doniesť PN keď idem k zubárovi či gastroenterológovi.... tak som jej povedala že ak neprídem dneska nech ma vyradí, že nemám dôchodok pre srandu králikov ale pre nejakú tú príčinu a dôvod.

Otázka znie, poberateľ ČID musí byť registrovaný na úrade práce alebo nie? Čo sa stane ak ma milá teta vyradí z evidencie? Musím potom to rozhodnutie zaniesť do sociálnej poisťovne a budem si platiť sama tie odvody ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Evidencia na UP nesúvisí s platením odvodov do SP - za nezamestnaných štát odvody do SP neplatí.
    Treba sa informovať v zdr.poisťovni ako je to s platením zdr.poistenia. Myslím, že pri postihu nad 40 % platí odvody za nezamestnaných ID štát.

    --------
    Veronika

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak nechceš byť evidovaná na úrade práce .. nemusíš. Zdravotné poistenie za teba platí štát ..samozrejme predložiť treba v ZP rozhodnutie o priznaní ID.
    Píšeš ale, že poberáš podporu v nezamestnanosti - vyradením z evidencie nezamestnaných, nárok na podporu v nezamestnanosti zaniká.

    funny10 je offline (nepripojený) funny10

    funny10
    Katy a R Pozri príspevok
    Ak nechceš byť evidovaná na úrade práce .. nemusíš. Zdravotné poistenie za teba platí štát ..samozrejme predložiť treba v ZP rozhodnutie o priznaní ID.
    Píšeš ale, že poberáš podporu v nezamestnanosti - vyradením z evidencie nezamestnaných, nárok na podporu v nezamestnanosti zaniká.
    to mi je úplne jasné že mi zaniká nárok. ale jednanie tej pani na úrade atď. to radšej oželiem tých pár tisíc. a keď ma chce preto vyradiť, nech.

    invalidný dôchodca a úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.