Zavrieť

Porady

vyklad postupov uctovania casove rozlisenie

Prosim Vas, co je myslene touto vetou v postupoch uctovania?
§ 5
Časové rozlíšenie nákladov a výnosov
(2) Náhrady vynaložených nákladov predchádzajúcich účtovných období sa účtujú do výnosov bežného účtovného obdobia.


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Myslím si, že ide o napr. zaúčtovanie výnosov zo záručných paušálov, a s nimi súvisiacimi vykonanými záručnými opravami. (teda čerpanie pdľa vykonaných oprav).

    Ide opraviť chladničku, z kt. mi idú záruky: 5xx/321, vynaložila som náklady. S vykonanou opravou mám nejaký nárok na záručný paušál: 315/384. Zaúčtujem do výnosov 384/601. Uhrada 221/315.

    (nedrž sa môjho príspevku, je to iba môj výklad, zaujíma ma to tiež, nejde o bežnú rutinu)
    Naposledy upravil betka : 26.03.08 at 11:38

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Mne islo hlavne o to ci sa to tyka aj mna...lebo sme mali cestovne naklady v roku 2007 a tieto fakturujeme firme, ktora si u nas pracu objednava...a jednu letenku sme zabudli vyfakturovat....v roku 2007

    Vyfakturovali sme ju az v tomto roku.

    Teda som nevedela a ani neviem ci robit prijmy bud. obdobi a vynos v roku 2007 alebo to mozem zauctovat do vynosov v rou 2008....kedy som aj vystavila fakturu...

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Ja som to najrpv aj rozlisene mala, no potom som natrafila na vyssie uvedenu vetu z postupov uctovania a zacala som pochybovat ci to nemam zrusit...myslim zapis v roku 2007 385/602....

    ci to fakt nie je nahrada vynalozenych vydavkov minulych obdobi a ci sa vynos predsa len nema zauctovat v beznom obdobi, teda v roku 2008...kedy bola vystavena ja faktura

    Stale cakam na nejaky prispevok a vycitam si ze som sa neradila ovela skor...ked neboli vsetci tak zaneprazneni uzavierkou........uz mi zostava len hodit si mincou..ano alebo nie..
    Naposledy upravil bui : 30.03.08 at 10:28 Dôvod: gramaticka chyba

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Takze rozhodla som sa to do vynosov roka 2007 zauctovat. Nemam vobec dusu na mieste, no musela som si vybrat..

    vyklad postupov uctovania casove rozlisenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.