Zavrieť

Porady

Nezaplatená 11/12/ splátka leasingu.

SZCO nezaplatil v roku 2007 všetky splátky fin.leasingu - za 11,12/2007.
Ako mám zaúčtovať fin.úrok z leasingu za 11,12/2007 keď ho nezaplatil?
/ Medzi výdavky, ktoré sa časovo rozlišujú u podnikateľov, ktorí účtujú v sústave jednoduchého účtovníctva patria:
v zmysle § 19 ods. 3 písm. o) nájomné pri finančnom prenájme (finančný leasing), len vo výške prevyšujúcej odpis uplatňovaný nájomcom podľa § 26 ods. 8, rovnomerne zahrnované do základu dane počas celej doby trvania nájmu
,/
Mám ho zaúčtovať nejako uzávierkovo,alebo až v roku 2008.Havar.poistenie až keď zaplatí tie spláty 11/12/2007,čiže tam je jasné že v roku 2008.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

    JanaJB
    zhv Pozri príspevok
    SZCO nezaplatil v roku 2007 všetky splátky fin.leasingu - za 11,12/2007.
    Ako mám zaúčtovať fin.úrok z leasingu za 11,12/2007 keď ho nezaplatil?
    / Medzi výdavky, ktoré sa časovo rozlišujú u podnikateľov, ktorí účtujú v sústave jednoduchého účtovníctva patria:
    v zmysle § 19 ods. 3 písm. o) nájomné pri finančnom prenájme (finančný leasing), len vo výške prevyšujúcej odpis uplatňovaný nájomcom podľa § 26 ods. 8, rovnomerne zahrnované do základu dane počas celej doby trvania nájmu,/
    Mám ho zaúčtovať nejako uzávierkovo,alebo až v roku 2008.Havar.poistenie až keď zaplatí tie spláty 11/12/2007,čiže tam je jasné že v roku 2008.
    Nič nebudeš účtovať. Časovo by si rozlišovala uhr.nájomné, ak by bolo zaplatené dopredu. Nezplatené splátky sú Vašim záväzkom na konci obdobia a uvedú sa vo výkaze o MaZ.
    Naposledy upravil JanaJB : 27.03.08 at 12:42

    Nezaplatená 11/12/ splátka leasingu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.