Zavrieť

Porady

zamestnanie cudzinca v slovenskej s.r.o.

Ahojte

moja slovenska s.r.o. pracuje ako dodavatel softwareu pre jednu cesku s.r.o. a testy, instalacie, zaskolenia atd atd prebiehaju na nemeckom trhu cize v Nemecku. Mam moznost zamestnat jednu nemku v mojej s.r.o. Ako je nejlepsie ju zamestnat v mojej firme? Zamestnanecky vztah? Zivnost? Dohoda o vykonani prace? Jednalo by sa o dlhodobu spolupracu. Ako by to bolo potom s dochodkovym, socialnym, zdravotnym poistenim? Potrebuje mat u nas aj pobyt? Resp. co vsetko potrebuje? Vravela ze chce "samozrejme" platit co nejmenej odvodov a dostat co najviac netto. Viete mi niekto poradit?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Ak som to dobre pochopila,nemka / s trvalým pobytom v Nemecku/,by pracovala v Nemecku.
    V tom prípade, aj ked je to slovenská s.r.o., sociálne poistenie by sa platilo v Nemecku, podľa nemeckých zákonov/ čiže ako keby bola zamestnaná u nemeckého zamestnávateľa/.

    zamestnanie cudzinca v slovenskej s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.