Zavrieť

Porady

poplatok za vedenie účtu, internet, preddavky, cestovné

Dobry den,
prvykrat uctujem tento rok v JU a potrebovala by som objasnit niektore otazky:
1. Poplatok za vedenie účtu zaučtujem ako vydavok na dosiahnutie prijmu - prevadzkovu režiu, alebo ako výdavok nezahŕňaný do základu dane z prijmov? ÚČET POUŽIVAM AKO SÚKROMNÝ AJ AKO PODNIKATEĽSKÝ.
2.Fakturu za internet mam vedenu na svoje meno, ale bez ICO A DIC. Mozem si uplatnit aspoň 70% do vydavkov alebo aj viac?
3. Na rok 2007 mi vznikla povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov fyz.osôb. Ako ich zaúčtujem?
4. Možem si zaúčtovať cestovné lístky, keď mám iba lístok TAM (na vlak, autobus)? (lístok Späť nemám - väčšinou ma nieko odviezol domov zo služobnej cesty autom)

ďakujem za skoré odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    barana Pozri príspevok
    Dobry den,
    prvykrat uctujem tento rok v JU a potrebovala by som objasnit niektore otazky:
    1. Poplatok za vedenie účtu zaučtujem ako vydavok na dosiahnutie prijmu - prevadzkovu režiu, alebo ako výdavok nezahŕňaný do základu dane z prijmov? ÚČET POUŽIVAM AKO SÚKROMNÝ AJ AKO PODNIKATEĽSKÝ.

    réžia, ale nemala by si miešať súkromie do firmy

    2.Fakturu za internet mam vedenu na svoje meno, ale bez ICO A DIC. Mozem si uplatnit aspoň 70% do vydavkov alebo aj viac?

    obhájiš si to pri kontrole?

    3. Na rok 2007 mi vznikla povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov fyz.osôb. Ako ich zaúčtujem?

    VNZD
    4. Možem si zaúčtovať cestovné lístky, keď mám iba lístok TAM (na vlak, autobus)? (lístok Späť nemám - väčšinou ma nieko odviezol domov zo služobnej cesty autom)

    áno
    ďakujem za skoré odpovede
    odpoveď modrou farbou

    barana je offline (nepripojený) barana

    barana
    ďakujem za odpovede.
    internet obhájim, naozaj ho používam denne pri svojej práci. Len pri podpise zmluvy o pripojení ma presvedcili, ze to budem mat podstatne lacnejsie na meno, nie na firmu a ze internet ako vydavok si aj tak mozem uplatnit.
    Cize odporúčate dať si max. 70%?

    poplatok za vedenie účtu, internet, preddavky, cestovné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.