Zavrieť

Porady

Súkromné auto, náhrady za km

Ahojte,
chcela by som Vas pekne poprosit o radu. Zamestnanec spolocnosti s.r.o. vyuziva svoje sukromne auto na pracovne ucely - nákup tovaru, rozvoz jedal a pod. Potrebovala by som poradit, ako vypocitat náhrady za km, sposob ako to vypocitam. Priem. spotreba auta uvedena v technickom preukaze je 10,8l na 100 km.
Dakujem velmi pekne za radu

Marcela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vzorec:

    cena PHL * priemerná spotreba auta
    (----------------------------------- + 6,20) * ubehnuté kilometre.
    100


    Podotýkam, že od 1.1.2008 treba k vyúčtovaniu prikladať aj doklad o nákupe PHL, nie je možné používať priemerné ceny PHL, ako to bolo do 31.12.2007.

    Marcela80 je offline (nepripojený) Marcela80

    Marcela80
    Dakujem velmi pekne za cennu radu,
    este dve otazocky:
    1. moze ist o sukromne auto, ktore patri konatelovi ale nie je zaradene do majetku firmy? jazdi na nom konatel spol.
    2. cenou PHL sa mysli cena z bloku o kupe PHL alebo priemerna cena podla stranky Slovnaftu v case vyuzitia auta?

    Robim to prvy krat a mam to zajtra odovzdat uctovnikovi, zacinam s uctovnictvom a v tomto som jelen.

    Dakujem velmi pekne, velmi si mi pomohol

    Marcela

    Marcela80 je offline (nepripojený) Marcela80

    Marcela80
    Prepac, taka som bola rada z Tvojho prispevku, ze som si neprecitala poriadne, ze sa pouzivaju ceny z bloku od 1.1.2008 a nie priemerna cena PHL.

    Dakujem krasne....Marcela

    Súkromné auto, náhrady za km

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.