Zavrieť

Porady

Dočasná PN

Viete mi poradiť, vy, pre ktorých je to maličkosť. Vediem učtovníctvo malej firme, ktorá ma len jedného zamestnanca. Kedže som pracovala vo firmách, ktoré mali do 20 zamestnancov nikdy som nespracovávala PN. Teraz ochorel zamestnanec a mal marodku od 14.3. - 21.3 ako mu mám vypočítať náhradu za túto PN má odpracovný celý rok 2004 a má kratší prac. čas 4 hod./denne
Ako to zaúčtujem a čo všetko k tomu potrebujem doložiť.ďakujem vodpred za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Mne to spracováva soft, ale pokúsim sa: Minuloročný vym. základ pre NP:365 = denný vymeriavací základ (365 je počet kal.dní ktoré tam pracoval, v tomto prípade celý rok)
    nárada prac. príjmu za 1-3,deň PN: 25 % DVZ
    náhrada prac.príjmu za 4-10.deň: 55% DVZ
    Dokladáš si k tomu diel PN-ky na ktorom je napísané žiadosť o náhradu prijmu alebo čosi pod.
    Ak by ti bol na PN 11 a viac dní - od 11. postupuješ diel žiadosť o nemocenské sociálnej poisťovni s dokladom, na krotom sú vym.základy z roku 2004 - mnohé softvwary spracovávajú, ak nie www.socpoist.sk

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Súhlas, až na tých 365 dní, v minulom roku ich bolo požehnane viac.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ricij
    Súhlas, až na tých 365 dní, v minulom roku ich bolo požehnane viac.
    No ja si myslím, že bolo navyše len o 1 deň!! A ten neurobí až taký rozdiel pre výpočte priemeru pre základ!

    ada142 je offline (nepripojený) ada142

    ada142
    A ako sa to počíta, keď nemám vymeriavací základ za minulý rok? Pracuje u nás len od 1.1. a pred tým nikde nepracoval.

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    ada142
    A ako sa to počíta, keď nemám vymeriavací základ za minulý rok? Pracuje u nás len od 1.1. a pred tým nikde nepracoval.
    Takže začiatok rozhodné obdobia je od začiatku PP do mesiaca predchádzajúceho mesiacu v ktorom vznikla PN. Takže ak ochcorel niekedy v priebehu napr. marca, tak RO je od 1.1.2005 do 28.2.2005.
    Ak by ochcorel v tom istom mesiaci kedy nastúpil do PP, tak RO je od začiatku PP do dňa predchádzajúceho dňu v ktorom vznikla PN.

    A ak by ochorel presne v deň nástupu do PP, tak použijete predpokladaný priemer a to je 1/30 z predpokladaného príjmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.