Zavrieť

Porady

výkaz ziskov a strát

prosím, asi to bude niekomu smiešne táto moja otázka, ale neviem, či výkaz, ktorý odovzdávam obsahuje už zaúčtovanie 591/341 alebo ho odovzdávam pred zdanením.
aj súvahu tak odovzdávam?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Mickya Pozri príspevok
    prosím, asi to bude niekomu smiešne táto moja otázka, ale neviem, či výkaz, ktorý odovzdávam obsahuje už zaúčtovanie 591/341 alebo ho odovzdávam pred zdanením.
    aj súvahu tak odovzdávam?
    Ďakujem
    Výkazy k DP odovzdávaš po zaúčtovaní dane. Aj S aj VZaS.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Mickya Pozri príspevok
    prosím, asi to bude niekomu smiešne táto moja otázka, ale neviem, či výkaz, ktorý odovzdávam obsahuje už zaúčtovanie 591/341 alebo ho odovzdávam pred zdanením.
    aj súvahu tak odovzdávam?
    Ďakujem
    Keď si výkaz lepšie preštuduješ, zistíš, že obsahuje riadok na splatnú daň z príjmov, takže áno po zaúčtovaní všetkých účtovných prípadov.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Petra29 Pozri príspevok
    Keď si výkaz lepšie preštuduješ, zistíš, že obsahuje riadok na splatnú daň z príjmov, takže áno po zaúčtovaní všetkých účtovných prípadov.
    no, ja som to chcela tak vyplniť so zaúčtovaním, ten riadok som tam videla, ale teta z firmy, od ktorej berieme program mi povedala, nech si to vytlačím pred zdanením, preto ma to poplietlo, keďže to robím 1.krát
    Ďakujem

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Mickya Pozri príspevok
    no, ja som to chcela tak vyplniť so zaúčtovaním, ten riadok som tam videla, ale teta z firmy, od ktorej berieme program mi povedala, nech si to vytlačím pred zdanením, preto ma to poplietlo, keďže to robím 1.krát
    Ďakujem
    Možno to myslela ako pomôcku k vyplneniu DP, lebo až po mimoúčtovnej úprave hospodárskeho výsledku /v DP/ zistíš daňovú povinnosť, ktorú zaúčtuješ. A ako poslednú operáciu preúčtuješ prípadný zisk 710/702, resp.prípadnú stratu 702/710

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Petra29 Pozri príspevok
    Možno to myslela ako pomôcku k vyplneniu DP, lebo až po mimoúčtovnej úprave hospodárskeho výsledku /v DP/ zistíš daňovú povinnosť, ktorú zaúčtuješ. A ako poslednú operáciu preúčtuješ prípadný zisk 710/702, resp.prípadnú stratu 702/710
    to neviem, ale vykolajilo ma to
    Ďakujem

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Vypisujem DP PO, daň mám vyrátanú, ktorú zaúčtujem na 591/341 z riadku 800 alebo upravenú o zrážkovú, ktorá je na r. 910, prosím o radu, ďakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Pru Pozri príspevok
    Vypisujem DP PO, daň mám vyrátanú, ktorú zaúčtujem na 591/341 z riadku 800 alebo upravenú o zrážkovú, ktorá je na r. 910, prosím o radu, ďakujem
    Daň ako takú - riadok 800
    Upravená o zrážkovú je da§ na úhradu, nie daň ako taká /je to preddavok, ak ju uvádzaš v DP/.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    dobre, ale keď zaúčtujem z r. 800, potom keď ju uhradím, tak mi nebude sedieť , resp. mi tam bude chýbať napr. 60,- čo som mám zrážkovú.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Pru Pozri príspevok
    dobre, ale keď zaúčtujem z r. 800, potom keď ju uhradím, tak mi nebude sedieť , resp. mi tam bude chýbať napr. 60,- čo som mám zrážkovú.
    Musí Ti sedieť na halier. Zrážkovú daň účtuješ na 341.

    Príklad riadok 800 daň = 1 000
    zrážková daň 100
    uhradíš 900, t.j. vypočítanú daň zníženú o zrážkovú /považovanú za preddavok/

    Zrážkovú si účtovala 341/221, takže je na účte...

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Dobre ešte raz: mám vypísané daňové, vyšla mi daň na r. 800 napr. 1000,-, zaúčtujem 591/341, zrážková 100, upravená daň na preddavky 900. Potom daň zaevidujem cez záväzky alebo ID ? v hodnote 100. Ale keď potom na preddavkoch zaplatím len 900? dani rozumiem, ale čo s tou zrážkou?
    respektíve takto, tomuto nerozumie, mám zrážkovú zaúčtovanú 341200/221, potom ju preúčtovala na 341100/341200, sa mi prirátala k dani. to neviem či je dobre
    Naposledy upravil Pru : 30.03.08 at 17:53

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Pru Pozri príspevok
    Dobre ešte raz: mám vypísané daňové, vyšla mi daň na r. 800 napr. 1000,-, zaúčtujem 591/341, zrážková 100, upravená daň na preddavky 900. Potom daň zaevidujem cez záväzky alebo ID ? v hodnote 100. Ale keď potom na preddavkoch zaplatím len 900? dani rozumiem, ale čo s tou zrážkou?
    Zrážkovú daň si účtovala 341/221 /t.j. je na účte/
    Na riadku 800 daň 1 000 účtuješ 591/341.
    Zrážkovú daň 100 uvedieš na riadku 830 a na riadku 900 bude daň na úhradu 900. Taký presne budeš mať i zostatok účtu 341, ak si účtovala ako píšem /to je aj Tvoj da§ňový záväzok/.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    presne tak to mám, ale ja som zostatok anal. účtov 341ae preúčtovala na 341100, aby sa mi vynulovali, neviem, či som urobila dobre, zaúčtujem ako záväzok 591/341, alebo cez ID a potom keď budem platiť preddavky, tak budem uhrádzať s nimi tú daň? neviem či tomu správne rozumiem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.