Zavrieť

Porady

kedy teraz sadit?

Tak mi poradte ako uplnemu laikovi, ktoreho este aj zblblo pocasie: kedy mam dat do zeme napriklad drobne narcisy a primulky - uz su totalne odkvitnute a chcela som ich vysadit von teraz pred velkou nocou, len som to (mozno na stastie) nestihla. A este som kupila prave kvitnuce velkokvete sedmokrasky a tiez neviem, kedy vysadit. Vonku nam vcera napadol sneh, dnes je sice uz prec, ale nejak teplo veru nie je. Tak a teraz babo rad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

    Štefka 64
    Primulky môžeš vysadiť aj neskôr. Narcisy daj von z kvetináča a zasaď ich až v septembri. Cibule nechaj zaschnúť aj z lístkami niekde v teple a suchu a potom ich odstáň. Cibule sa môžu skladovať v papierovom sáčku.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Tie sedmokrásky môžu byť vonku nič sa im nestane, ja som kúpila pred sviatkami v kauflande taký košík s kvietkami a nechala som ho vonku a nič sa im nestalo, no a sedmokráska je otužilec mne kvitli celú zimu v trávniku.

    gabikao je offline (nepripojený) gabikao

    gabikao
    Dakujem za odpovede, ten kosik je mily, ked sa dokopem k foteniu, nieco tiez poslem. Tie narcisy som uz pocula, ze je dobre vybrat a az na jesen sdit, len u nas je problem, ze sa urcite niekde zapatrosia, alebo ich zabudnem vysadit a potom uz bude po nich. Hadam to zvladnu aj v zemi, nie? A este tak trochu: ked su narcisy uz dlho na 1 mieste, tak prestanu kvitnut - stahovali sme sa a tu je takych bez kvietkov vela, ma este vyznam ich rozsadzat? Budu potom este kvitnut? Urcite su bez presadzania uz roky...

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Hovorí sa: cibulky tulpánov, narcisov, hyacintov sa vyberajú - koncom júna
    končí školský rok a vysádzajú sa začiatkom septembra októbra - začína školský rok ,takto aspoň hovoria starší ľudia - "keď deti vyjdú zo školy alebo idú do školy".

    Cibuloviny môžu byť do 4-5 rokov na jednom mieste, ale už som videla aj viac rokov a kvitli stále. Treba ich mať na slnečnej strane a prihnojovať.

    annina je offline (nepripojený) annina

    annina
    na slnečnej strane hlavne tulipány a narcisky sa potešia polotieňu,tie cibule narcisov,čo ti odkvitli je naozaj najlepšie zasadiť až v septembri,no nič strašného sa nestane,ked ich tam dáš už aj teraz,a stými sedmikráskami by som počkala a najskor ich pomaly otužovala,pretože tie kúpené sa väčšinou pestujú v skléníkoch a niesu také odolné na nočné teploty,ked už ti narcisky nekvitnú,treba ich vybrať zo zeme a rozsadiť najlepšie v jeseni a ešte prihnojiť,najlepšie kristalon-jeseň a potom skoro na jar zas kristalon-štart a určite zakvitnú


    tá osadená misa je fakt super
    Naposledy upravil annina : 28.03.08 at 17:46

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Ahojte, myslim,ze nemusim zakladat novu temu, ked sa chcem spytat, kedy a ako vypestovat nezabudky. Mam semienka, ale domylila som sa roznymi clankami, kedy vysievat atd. Poprosim o radu. Dakujem.

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    ahoj lorelei,
    sú to drobnučké semienka zasiať môžeš hocikedy, ale to potrvá, nezábudky sú nezmar, môžem ti zopár rastliniek poslať, aby Ti kvitli už teraz, chceš???

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    atramka Pozri príspevok
    ahoj lorelei,
    sú to drobnučké semienka zasiať môžeš hocikedy, ale to potrvá, nezábudky sú nezmar, môžem ti zopár rastliniek poslať, aby Ti kvitli už teraz, chceš???
    Ja by som sa teda urcite potesila. . Aj tak skusim zo semienka, aj ked som niekedy uz zufala,ze mi semienka neschadzaju, akekolvek myslim. No ved ja sa to raz naucim hadam, alebo sa dostanem po kvlaitnejsie semienka.
    Poslem adresu cez SS. A prezimuju volne vonku? Alebo co treba s nimi robit, aby som ich mala stale? Dakujem. Hned mam este krajsi den.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Tiez som ich nemohla dlho dopestovat, tak mi kamaratka dala jedenu rastlinu a teraz rastu vsade. Ale je to mily kvietok.

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    lorelei Pozri príspevok
    Ja by som sa teda urcite potesila. . Aj tak skusim zo semienka, aj ked som niekedy uz zufala,ze mi semienka neschadzaju, akekolvek myslim. No ved ja sa to raz naucim hadam, alebo sa dostanem po kvlaitnejsie semienka.
    Poslem adresu cez SS. A prezimuju volne vonku? Alebo co treba s nimi robit, aby som ich mala stale? Dakujem. Hned mam este krajsi den.
    lorelei, balíček dnes išiel, zajtra ho čakaj a osoboď z neho hneď rastlinky, aby sa prebrali...

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    atramka Pozri príspevok
    lorelei, balíček dnes išiel, zajtra ho čakaj a osoboď z neho hneď rastlinky, aby sa prebrali...
    Velmi pekne dakujem. Ozvem sa potom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.