Zavrieť

Porady

Výkaz ziskov a strát

Dobrý deň, prosím vážne o radu. Chcem sa opýtať, že ak zaúčtujem opravu nejakej chyby z minulého účtovného obdobia do nákladov (samozrejme ako pripočítateľnú položku v DP), tak či sa táto suma zahrňa i do výkazu ziskov a strát do danej nákladovej položky alebo keďže ide o opravu, ktorá sa netýka tohto obdobia, tak to do VZaS nejde? Ja si myslím, že by to tam nemalo byť, ale neviem..... Alebo? Ja už neviem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    ak robíte opravu nákladov min. obdobia, tak to musíte aj V PÚ zaúčtovať cez int. účt. doklad na príslušný nákladový účet a súv. účet, a potom v DP pripočítať ako pripočitateľnú položku r. 2007

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    To viem, aj to už mám zaúčtované, len neviem či to dávať do výkazu ziskov a strát do nákladovej položky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katka0208 Pozri príspevok
    To viem, aj to už mám zaúčtované, len neviem či to dávať do výkazu ziskov a strát do nákladovej položky.
    No áno, ak to je zaúčtované, musí sa objaviť vo výkaze.

    Výkaz ziskov a strát

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.