Zavrieť

Porady

Účet 474 a analytika

Chcela by som sa opýtať, či robíte niekto analytiku účtu 474 Záväzky z nájmu na záväzky z lízingu splatné do 1 roka a nad 1 rok. Tým pádom by sa zostatky účtu 474 mali rozdeliť do riadku súvahy č. 100 (dlhodobé) a do riadku č. 111. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    kajab Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, či robíte niekto analytiku účtu 474 Záväzky z nájmu na záväzky z lízingu splatné do 1 roka a nad 1 rok. Tým pádom by sa zostatky účtu 474 mali rozdeliť do riadku súvahy č. 100 (dlhodobé) a do riadku č. 111. Ďakujem
    Áno je to tak.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    kajab Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, či robíte niekto analytiku účtu 474 Záväzky z nájmu na záväzky z lízingu splatné do 1 roka a nad 1 rok. Tým pádom by sa zostatky účtu 474 mali rozdeliť do riadku súvahy č. 100 (dlhodobé) a do riadku č. 111. Ďakujem
    V účte analytiku nemám, keď som robila DP, tak som si urobila pomocný výpočet na určenie výšky záväzkov splatné do 1 roka a nad 1 rok.

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    A čo zádržné na účte 321 - my nezaplatíme celú sumu faktúry, ale iba 90%. To ostatné zaplatíme po skončení záruky po 2 alebo 5 rokoch. Podľa toho, ako je dohodnuté v zmluve. To mám preúčtovať z 321 na 479 Ostatné dlhodobé záväzky?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    kajab Pozri príspevok
    A čo zádržné na účte 321 - my nezaplatíme celú sumu faktúry, ale iba 90%. To ostatné zaplatíme po skončení záruky po 2 alebo 5 rokoch. Podľa toho, ako je dohodnuté v zmluve. To mám preúčtovať z 321 na 479 Ostatné dlhodobé záväzky?
    Z hľadiska výpovednej hodnoty súvahy by mali byť záväzky rozčlenené na krátkodobé a dlhodobé. Pre účet 474 je miesto aj v krátkodobých aj v dlhodobých.
    To isté by sa malo riešiť aj z účtom 479. Ten je tiež aj v r.100 aj v r.111. Prijatá dodávka s dlhodobou dobou splatnosti by sa mala naúčtovať na účet 479 a potom už iba rozdeliť 479/AU1 A 479/AU2.
    Asi by som kvôli prehľadu nedržala jednu dodávku na účtoch aj 321 aj 479.(môj názor).
    Akýkoľvek spôsob si zvolíš, rozhodne by to v Súvahe malo byť rozdelené.

    Účet 474 a analytika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.