Zavrieť

Porady

Zdravý životný štýl

Ahojte,
mám 21 rokov a zvýšený cholesterol. Vážim 62 kíl a meriam 170 cm. Pred pol rokom som mala 56 kíl a cítila som sa oveľa lepšie. Snažím sa zdravšie stravovať (ovocie na večeru,normálny obed,zelenikový šalátik na večeru) a chodím behať. No stále nevidím zlepšenie práve naopak. Vedel by mi niekto poradiť čo robím zle? Alebo navrhnúť program či spôsob akým sa stravovať dlhodobo. Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Tak to je naozaj divné, lebo pri takej váhe a výške by zvýšený cholesterol nemal byť a teraz keď sa takto stravuješ už duplom nie. Skús si ešte k tejto strave kúpiť v lekárni preparáty na zníženie cholesterolu a uvidíš.

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    Nooo ... zlý cholesterol sa nezískava len z potravy. Veľmi záleží od psychického stavu človeka. Je známe, že ak človek nie je po psychickej stránke v pohode (tlak v zamestnaní, v rodine, výčitky svedomia, sebaobviňovanie a pod...) tak sa na neho nalepia všetky možné neduhy.
    Môže sa tým zvýšiť aj "zlý" cholesterol a dlhodobo ovplyvniť zdravotný stav. Možno by bolo dobré navštíviť lekára a poradiť sa s ním. Veľmi veľa ovplyvňuje aj dedičnosť.

    medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

    Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac medvedik21
    Ďakujem veľmi za rady. Vezmem si ich k srdcu. Skúšam teraz v prvom rade prirodzenou cestou (stravou, športom...) a potom ešte uvidím. Veľmi by som sa chcela cítiť ako pred polrokom a budem robiť pre to všetko. Ak by ste mali ešte nejaké super nápady ako si zlepšiť svoje zdravie a celkovo životosprávu tak sa vašim tipom veľmi poteším

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja si myslim, ze cholesterol nestupa len od tzv. zlej alebo nezdravej stravy, ale ma na to vplyv aj zivotna pohoda a celkovy pocit spokojnosti cloveka. Moja babicka bola zastancom teorie - co kto lubi, tym sa neotravi. Nikdy nedrzala ziadne diety, normalne jedla, normalne sa pohybovala, normalne sa starala o deti, vnucata a pravnucata. S touto filozofiou vydrzala v dobrej forme do 90-tich rokov svojho zivota. Potom behom jedneho tyzdna jej vypovedali postupne vsetku organy a v umrtnom liste mala dovod smrti SESLOST VEKEM.

    lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

    lindusaaa
    ten cholesterol mas zvyseny uz dlhsie?a o vela? lebo ja som mala tiez zvyseny, ale o 2-3 mesiace som uz mala normalnu hodnotu. bolo to asi tiez stresom a povinnostami....
    a co sa tyka toho stravovania a behu, tak vydrz, urcite sa budes citis lepsie

    medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

    Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac medvedik21
    Asi to naozaj bude aj tým stresom, lebo ja som rodená stresáčka. Kým odídem z bytu najmenej dvakrát skontrolujem či je všetko vypnuté a okná zatvorené, v práci mi stačí že mi zavolá šéf a mne srdce búši ako o život lebo sa bojím malérov no a kabelku si zakaždým keď ju otvorím skontrolujem aj päť krát či v nej mám všetko, čo potrebujem a neustále mám pocit že som niečo zabudla a budú z toho problémy. Neviem sa toho zbaviť.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Oprobuj si svoje cinnosti zautomatizovat - vecer pred spanim skontrolovat vsetko v kabelke, aby si rano nemala nervaky, ze si nieco zabudla, pred odchodom do prace si v klude posediet pri ranajkach alebo kave, ak ju zvyknes rano pit, prejst sa v pokoji bytom, ci je vsetko v poriadku a v pohode odist z domu.
    Ked zavola sef, asi nieco chce, kvoli tomu sa netreba stresovat, mozno tiez na nieco zabudol a spomenul si na to, preto ta vola.
    Jeho zavolanie nemusi vestit katastrofu. A keby sa aj nieco stalo, vzdy je zo vsetkeho vychodisko, aj keby si chybu spravila ty. Ved nepomyli sa len ten, kto nic nerobi. Toho si bud vedoma a nadobudnes istotu vo svojom konani.

    medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

    Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac medvedik21
    Otvorila som novú tému na stres, Stres náš každodenný.

    Zdravý životný štýl

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.