Zavrieť

Porady

Predaj automobilu,zauctovanie ZC

Dobry vecer

Pisem prvykrat, snad to bude uspesne a niekto mi bude vediet poradit.
Problem: SZCO uctuje v JU, predala automobil v septembry 2007, odpisovalo sa dva roky.
Otazka:Moze si uplatnit odpisy aj v roku 2007, ked ho k 31.12.2007 uz nema v majetku.Da sa uplatnit alikvotna ciastka odpisu?
Ak ano moze si dat do vydavkov aj zostatkovu cenu?Alebo iba zostatkovu cenu a odpisy uz neriesi.
Auto sa kupovalo za 80 000Sk, a predalo za 20 000 sk.
Co mozem dat do vydavkov oproti prijmu z predaja auta v danovom priznani.
dakujem za rychlu odpoved
potrebujem k danovemu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    jaanka Pozri príspevok
    Dobry vecer

    Pisem prvykrat, snad to bude uspesne a niekto mi bude vediet poradit.
    Problem: SZCO uctuje v JU, predala automobil v septembry 2007, odpisovalo sa dva roky.
    Otazka:Moze si uplatnit odpisy aj v roku 2007, ked ho k 31.12.2007 uz nema v majetku.Da sa uplatnit alikvotna ciastka odpisu?
    Ak ano moze si dat do vydavkov aj zostatkovu cenu?Alebo iba zostatkovu cenu a odpisy uz neriesi.
    Auto sa kupovalo za 80 000Sk, a predalo za 20 000 sk.
    Co mozem dat do vydavkov oproti prijmu z predaja auta v danovom priznani.
    dakujem za rychlu odpoved
    potrebujem k danovemu
    Na odpisy už nie je nárok, ale ZC uplatníš celú...

    jaanka je offline (nepripojený) jaanka

    jaanka
    ta odpoved ma trosku zmiatla, pretoze od inej uctovnicky mam info, ze sa daju uplatnit odpisy po dobu kedy bolo v evidencii.
    tak som sa pohrabala v zakone a nasla som :

    (11) Odpis vo výške vypočítaného ročného odpisu z hmotného majetku podľa § 26 ods. 6 až 9, § 27 alebo § 28 účtovaného1) alebo evidovaného podľa § 6 ods. 11 k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia, okrem majetku vylúčeného z odpisovania, môže daňovník uplatniť k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia.

    (12) Pri vyradení hmotného majetku a nehmotného majetku odpisovaného podľa § 26 ods. 6 až 9 uplatní daňovník odpis vo výške pripadajúcej na počet celých mesiacov, počas ktorých daňovník majetok účtoval1) alebo majetok evidoval podľa § 6 ods. 11.

    a co sa tyka tej ZC, tak to je jasne:
    (3) Daňovými výdavkami sú aj

    a) odpisy hmotného majetku a nehmotného majetku (§ 22 až 29),
    b) zostatková cena (§ 25 ods. 3) hmotného majetku a nehmotného majetku pri jeho vyradení predajom alebo likvidáciou alebo pomerná časť zostatkovej ceny vzťahujúca sa na predanú alebo likvidovanú časť majetku; zostatková cena likvidovaného stavebného objektu alebo jeho časti v súvislosti s výstavbou nového stavebného objektu alebo technickým zhodnotením stavby sa zahrnie do obstarávacej ceny,

    - ak to spravne chapem, mozem si uplatnit aj odpisy, aj ZC???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nemáš v evidencii k 31.12. nie je nárok na odpis, ale zúčtuje sa zostatková hodnota.

    P.S. Tá istá otázka sa prečo rieši v dvoch témach? Je pohodlné preskakovať z jednej do druhej?

    http://www.porada.sk/t78433-predaj-a...tml#post693439

    jaanka je offline (nepripojený) jaanka

    jaanka
    sorry, ak som sposobila nejaky chaos,
    som tu 2 den, takze neviem co a ako,ak mi prezdradis, ako zmazat jednu temu, rada to urobim, ak sa to da.*D

    Predaj automobilu,zauctovanie ZC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.