Zavrieť

Porady

Čo s tým???

Už som úplne zúfalá. Dnes mi klient s úsmevom doniesol bohovský doklad. S.r.o. mala kúpený automobil na úver (nie lízing). Auto zhorelo v roku 2006, klient prestal platiť a v r. 2006 mi k tomu nedoniesol žiaden doklad. Tak auto zostalo visieť v majetku. Vo februári tohto roku mu prišlo od vymáčov pohľadávok dorazné upozornenie na neuhradenú sumu, doniesol mi ho dnes.
Budem to citovať, lebo fakt nie som v stave už s tým dokladom niečo spraviť:
  • Nesplatená istina k 8.11.2006 (asi zánik zmluvy) ....104 052,60
  • Doúčtovaný úrok za dni od posl. zaplatenej splátkydo dňa ukončenia .......945,32
  • Dorovnanie havarijného poistenia.........722.00
  • Poplatok za predčasné ukopnčenie.......1000.00
  • Náklady spojené s ukončením fixácie zdrojov ......- 1452,00
  • Náklady spojené s predčasným ukončení .......9 107,33
  • Medzisúčet .....................114 374,35
  • Dlžné splátky .......................26 503,00
  • Úroky z omeškania.................2 199,00
  • Dlhy ostatné.........................1 190,00
  • Poistné plnenie .....................-122 064,00
Celkom k úhrade ..........................22 202,75


Čo s tým? Asi mu to otrieskať o hlavu. A to ešte nehovorím, že mne samozrejme nesedí zostatok úveru, pretoze ten klient si myslí, že doklady asi chodia ku mne samé. V zivote uz nezobieriem bordelárskych klientov. Cítiť už to marcové zúfalstvo, však?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Asi len odúčtujem zostatok úveru čo mi tam zostal, keďže dlžné splátky sú vyššie ako celková žiadaná úhrada. Lenže nejako neviem oproti čomu vyrovnať tú 479. 479/???. Na ostatné zápisy sa už vykašlem. Ak mu nemám už dnes volať 20. krát, tak sa ani nedozviem, čo to vôbec uhradil. Poraďte prośííííím.

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    dalilada Pozri príspevok
    Asi len odúčtujem zostatok úveru čo mi tam zostal, keďže dlžné splátky sú vyššie ako celková žiadaná úhrada. Lenže nejako neviem oproti čomu vyrovnať tú 479. 479/???. Na ostatné zápisy sa už vykašlem. Ak mu nemám už dnes volať 20. krát, tak sa ani nedozviem, čo to vôbec uhradil. Poraďte prośííííím.
    a nemala by si zostatok na 479 vyrovnať náhodou z priznaného poistného plnenia?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Len tak som sa mrkla, , takže len taká rýchla úvaha ...
    Mala si auto 022 A
    Mala si uver 479 P

    auto vyradiš v dôsledku škody, 549/082 , 082/022
    naučtuješ poistné plnenie 378/ 648
    započítaš poistné plnenie s úverom 479/378
    zvyýšok záväzku Ti ostane do zaplatenia, ak zaplatíš 479/221.211

    je to len taká rámcová úvaha (po celodennej únave, nemusí byť najsprávnejšia)

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    šromo Pozri príspevok
    a nemala by si zostatok na 479 vyrovnať náhodou z priznaného poistného plnenia?
    poistné plnenie šlo priamo úverovej spoločnsoti v prospech ktorej bola vinkulácia. ale ano mas pravdu, osvietil ma prispevok od azla. som uz v takom stave, ze vysvetlenia potrebujem po lopate.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Podobný prípad, ale v bežnom roku,aj odkontrolovaný a odobrený daňovou poradkyňou, som účtovala položku po položke, náklady, poistné plnenie, záväzky. Tu by som to účtovala ako náklady/výnosy minulých období. Ďalej by som vyradila auto, a to, čo z tohto gulášu vznikne, by som zvážila, či je na opravné daňové priznanie , a čo je ešte možné dať do DP za 2007. Čiže aké významné sú sumy vzhľadom na celkové náklady/výnosy podnikateľa.Ale možno už len zbytočne komplikujem.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    dalilada Pozri príspevok
    poistné plnenie šlo priamo úverovej spoločnsoti v prospech ktorej bola vinkulácia
    To je v poriadku,že platba tam išla, ale tá platba znižuje pohľadávku voči poisťovni z titulu plnenia a záväzok za úver z titulu vinkulovaného prijatého plnenia. (tak ako som Ti naznačila)

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    dalilada Pozri príspevok
    poistné plnenie šlo priamo úverovej spoločnsoti v prospech ktorej bola vinkulácia
    Ale odpočítali ju ako plnenie pre podnikateľa, čiže z poistenia, ktoré platil, poisťovňa uhradila škodu lízingovke , nie jemu, aby ju on následne nemusel uhrádzať lízingovke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.